RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Дах буває різним

Умовно всі сучасні покрівельні матеріали можна поділити на кілька типів: металічні, натуральні, штучні та природні.

Найвідомішим з металічних матеріалів є оцинкована сталь – бляха. Поширеним залишається використання неоцинкованої (чорної) бляхи, а також легованої сталі. Правильно цей вид покрівлі називаєтьcя фальцевим, бо з’єднання листів або рулонів робляться у вигляді фальців – загнутого кілька разів шва.

Інший вид металічної покрівлі, який набуває дедалі більшого поширення – металочерепиця. Це досить довговічний матеріал, легкий (вага 1 квадратного метра – 4,5 кг), простий в монтуванні (ширина листа –1 метр, довжина – 6-8 м), захисне покриття має широку кольорову гаму. Виготовляється на основі сталі, яку оцинковують і покривають декоративним шаром із полімерних матеріалів.

Мідне покриття через високу ціну рідко використовується, але має дуже дорогий вигляд і надзвичайну довговічність (100-150 років). У нас міддю покривають переважно бані церков. Значної популярності мідь набула в Росії, нею покривають свої палаци "нові" багатії. За межами колишнього СРСР не використовується – занадто дорого.

У невеликих кількостях на замовлення виготовляють елітні металочерепиці – з напиленням із каменю або інших матеріалів.

Найбільш поширеним з натуральних покриттів в Україні залишається азбестоцементний шифер. Нині тривають суперечки про шкідливість (канцерогенність) азбесту (тонковолокнистий мінерал класу силікатів), в Західній Європі та США він заборонений до використання. В Україні – поки що ні. Головна його перевага – невисока (порівняно) ціна і просте монтування. Має чимало недоліків, які компенсуються дешевизною. Сучасний азбестошифер буває не лише традиційного сіробрудного кольору, його покривають синтетичними фарбами, що не лише прикрашає, а й збільшує термін експлуатації.

З використанням сучасних матеріалів виготовляють безазбестовий шифер. У ньому замість азбесту використовуються інші волокна: рослинні (целюлоза, джут), мінеральні (базальтові, скловолокно) та синтетичні (полівінілові тощо.). Більш стійкий і довговічний, але значно дорожчий за традиційний.

Єврошифер виготовляють з бітумованих гофрованих листів та спеціальних покрівельних пластиків на основі полімерів. Він не гниє, не ржавіє, витримує найнесприятливіші умови експлуатації та навантаження до 300 кг на метр квадратний. Однак дуже м’який, може деформовуватися.

Натуральна черепиця використовується з часів, коли людина навчилася випалювати глину. Екологічно чиста, довговічна (до 100 років), водонепроникна, стійка – всіх її переваг не злічити. Однак дуже важка – квадратний метр має до 40 кг. Нині виготовляється двох видів: керамічна (випалена глина) і цементно-піщана. Завдяки барвникам чи глазурі може бути будь-якого кольору.

Останнім часом в Західній Європі значного поширення набувають природні матеріали. Дуже дорогим але надзвичайно престижним вважається сланець, яким з XV ст. покривалися дахи королівських замків. Ця гірська осадова порода легко розщеплюється на міцні пластинки, які бувають різних кольорів. Такі дахи мають вигляд лусочок різної форми.

Не відійшов у минуле і такий метаріал, як дерево. Кольорові дахи з дранки трапляються не лише в лісистих місцевостях України і Росії, а й у містах Європи. Спеціальні просочувальні матеріали надають дереву різних відтінків, роблять його більш довговічним та незаймистим.

У ХІХ ст. в архітектурі з’явилося поняття "живий дах". Тепер будинки покриті дерном – тобто, із зеленою галявиною замість даху, його можна побачити у велетенських мегаполісах світу, де таким чином збільшують площі насаджень.
Редактор: admin
9-04-2005, 15:56
Коментарів 0 Переглядів 2 599

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.