RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » За що платять у пологовому будинку

"Благодійні внески" у лікарнях – річ уже звична. Чи законними є ці проплати і куди ж ідуть ці гроші? Про це розмова з головним лікарем пологового будинку №1 Дмитром МАНЧУЛЕНКОМ та головним лікарем пологового будинку №2 Тетяною БАТЮКЕВИЧ.


%0% Т. Б.: – За законом, медицина в Україні безкоштовна, але фінансування галузі протягом 10 років таке, що не може забезпечити навіть надання невідкладної допомоги лікувальним закладам. Із бюджетних грошей, які виділяються на утримання пологових будинків, 82 відсотки припадає на заробітну плату персоналу, 12 відсотків – на розрахунки за комунальні послуги і тільки 6 відсотків – на все решту, в тому числі і на медикаментозне забезпечення. На медикаменти на одного хворого з бюджету є можливість виділити 60 копійок на день, а на харчування – 43 копійки. За таких умов пацієнти змушені закуповувати медикаменти, матеріали для перев’язки.

– На що витрачаються "благодійні внески", які платять вагітні?

Т. Б.: – Раніше жінки самі закуповували медикаменти, але іноді приносили не ті, що потрібно, деколи неякісні, і ми, здійснивши анкетування хворих і врахувавши їхні побажання, вирішили самі закуповувати все необхідне для пологів. Так з’явилися "благодійні внески". Ми розуміємо, що це не благодійні внески за своєю суттю, а власне забезпечення медикаментами себе або своїх рідних. Але нам нічого іншого не залишається за умов такого обмеженого фінансування.

Д. М.: – Вартість медикаментозного забезпечення вагітні перед пологами перераховують через банк на рахунок пологових будинків. Розміри "благодійних внесків" – 100-150 гривень – залежать від цін на медикаменти та інші витратні матеріали, які необхідні під час пологів.

– А якщо вагітна не в змозі заплатити 100-150 гривень? За які кошти їй надається допомога?

Д. М.: – Як правило, переважна більшість жінок, розуміючи, на що йдуть внески, сплачують їх, але є жінки, які потрапляють до нас в ургентній ситуації, у стані, який потребує невідкладної допомоги, або малозабезпечені. У такому разі вони забезпечуються за рахунок бюджетних коштів і за рахунок благодійних внесків інших вагітних, тобто використовуємо під час операції медикаменти, які залишилися від інших вагітних.

– У пологових будинках існує декілька платних палат. За що платять вагітні у такому разі?

Т. Б.: – Саме це і є благодійні внески у повному розумінні цього терміну. Вагітні на рахунок пологового будинку вносять гроші за покращені умови перебування, які створено за ці кошти. З допомогою анкетування враховано майже всі побажання жінок: одномісні чи двомісні палати з холодильником, телевізором, обладнані сучасною сантехнікою. Адже пологи – це не хвороба, а фізіологічний процес, і ми намагаємося зробити все, щоби у палатах було по-домашньому затишно.

Жінка разом із дитиною може перебувати окремо, і це дає можливість родичам відвідувати її без ризику для інших породіль. Розміри благодійних внесків за палату визначаються фінансовими можливостями пацієнтів – від 20 до 500 гривень.

– Існує думка, що в пологовому будинку за пологи чи операцію слід платити лікарю окремо.

Т. Б.: – Стосунки між пацієнтом і медичним персоналом відрегульовано чинним законодавством. За свою роботу медичний персонал отримує заробітну плату і повинен виконувати її сумлінно. Якщо лікар чи медсестра не належним чином виконує свої обов’язки, пацієнт має право і повинен звернутися до керівництва лікарні. Якщо ж у когось із пацієнтів персонал вимагає грошей, у такому разі варто звернутися до відповідних органів. А якщо хтось із пацієнтів хоче віддячити лікарю, то це вже інша площина стосунків між пацієнтом та лікарем, і на неї ми не можемо вплинути. Одне слово, не давайте гроші, якщо з вас не вимагають, а вимагають – звертайтеся до відповідних органів.

– Часто можна почути, що зросла кількість кесаревих розтинів і це пов’язано з тим, що акушер-гінеколог хоче на цьому заробити.

Д. М.: – Кількість кесаревих розтинів справді за останні п’ять років зросла з 9,3 відсотка до 12,9 відсотка. Але таке зростання спостерігається не лише у нашій області, зокрема, питома вага кесаревих розтинів в Україні 2003 року становила 13 відсотків. Сьогодні кесарів розтин є однією з найбільш поширених пологових операцій. З появою сучасної апаратури розширилися покази до кесаревого розтину як з боку матері, так і з боку плоду. Крім того, зросла кількість ускладнених пологів, що теж призвело до збільшення цього показника.

Кесарів розтин можуть зробити лише у тому разі, якщо жінці він необхідний, а не просто за її бажанням. Рішення про цю операцію приймається не одним лікарем, а комісійно за підписом трьох лікарів. Вагітній роз’яснюється причина кесаревого розтину і отримується її згода. Тому розмови про "заробляння грошей з допомогою кесаревого розтину" – безпідставні.

Редактор: admin
7-04-2005, 18:09
Коментарів 0 Переглядів 2 554

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.