RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Як отримати 8,5 тисячі

З 1 квітня збільшено розмір допомоги при народженні дитини у 5,5 раза – до 8497,6 гривні. Як саме виплачуватиметься допомога, ми дізнавалися у заступника директора виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Марії КІРІЯК.

Є дві категорії осіб, яким виплачується допомога при народженні дитини. Перші – це особи, застраховані у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, тобто люди, які працюють, другі – ті, хто не є застрахованою особою, тобто непрацююча особа. Порядок виплат для них трохи відрізняється.


Як виплачують

(для застрахованих осіб)

Допомога при народженні дитини застрахованій особі виплачується у сумі, кратній 22,6 розміру прожиткового мінімуму на дітей до 6 років.

Прожитковий мінімум на дітей до 6 років становить 376 гривень. Цю суму треба помножити на 22,6, тобто 376 грн х 22,6 = 8497,6 грн.

Частина суми допомоги виплачується одноразово у дев’ятикратному розмірі зазначеного прожиткового мінімуму: 376 грн (прожитковий мінімум на дитину до 6 років) х 9 = 3384 грн.

Решта суми допомоги виплачується протягом 12 місяців. Першого місяця виплачують суму у розмірі 376 гривень, тобто розмір прожиткового мінімуму, а з другого по одинадцятий місяці суму, що виплачено у попередньому місяці, збільшують на 2,2 відсотка. При цьому частина суми у розмірі більше, ніж 50 копійок, заокруглюється до 1 гривні.

Другий місяць виплачують 384 грн;

третій – 392 грн;

четвертий – 401 грн;

п’ятий – 410 грн;

шостий – 419 грн;

сьомий – 428 грн;

восьмий – 437 грн;

дев’ятий – 447 грн;

десятий – 457 грн;

одинадцятий – 467 грн;

дванадцятий місяць – решта суми – 495,6 грн.

При народженні двох і більше дітей допомога надається на кожну.


Які документи потрібні

- заява про призначення допомоги (пишеться у довільній формі);

- копія свідоцтва про народження дитини;

- довідка про народження дитини, видана державним органом реєстрації актів цивільного стану;

- довідка державної податкової служби про сплату єдиного податку (для фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності).

- для усиновителів та опікунів до вищеназваних документів потрібно додати копію рішення суду про всиновлення чи рішення відповідних органів про встановлення опіки.


Кому і коли призначається

Виплати призначають одному з батьків (переважно матері), усиновителю чи опікуну і виплачують за місцем їх роботи. Одноразова виплата частини суми допомоги здійснюється протягом наступного робочого дня після подання заяви про призначення допомоги. Але варто зауважити, що, якщо організація має кошти на своєму рахунку, вона справді може це зробити наступного дня. А якщо організації не вистачає коштів, потрібно звернутися до органу реєстрації, і тут вже термін виплат довший.

Решта суми виплачується протягом 12 місяців того самого дня, коли виплачують допомогу з догляду за дитиною до трьох років.

Усиновителю чи опікуну допомога надається, якщо заяву про її призначення подано не пізніше, ніж через шість місяців після народження дитини. Для батьків термін звернення необмежений.

Рішення про призначення допомоги приймається комісією чи уповноваженим. Якщо на підприємстві 15 і більше осіб, створюється комісія. Якщо до 15 осіб – призначається уповноважений.

Застрахованим особам (працюючим) допомога призначається та виплачується виконавчою дирекцією відділення фонду за місцем роботи.

Фізичним особам – суб’єктам підприємницької діяльності, що сплачують єдиний податок, з якого відраховують кошти до фонду, – допомога виплачується за місцем їх реєстрації як страхувальників. Тобто приватний підприємець, який не має найманих працівників, звертається за виплатами до робочого органу, у якому зареєстрований. Наприклад, якщо підприємець живе у Чернівцях, але зареєстрований у Новоселиці, саме у Новоселиці він і отримуватиме допомогу при народженні дитини.

(Продовження – у наступному вівторковому числі "МБ").

Редактор: admin
17-05-2005, 17:18
Коментарів 0 Переглядів 2 054

Теги -
Фото ілюстративне

Нині в Чернівецькій області закрили п'ять малокомплектних шкіл

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.