За його словами, ця формула найбільше підходить до нової розробки науково-інженерного центру – композиційного
електронагрівача. Новинка має декілька переваг над традиційними нагрівачами, якими люди звикли грітися – ТЕНами, нагрівачами з відкритими спіралями розжарювання, електрокамінами тощо. Про новий електронагрівач розповідає чернівецький винахідник.
– Важливими параметрами теплового випромінювача є температура розжарювання поверхні, споживальна потужність, коефіцієнт корисної дії та термін експлуатації приладу. Традиційні електронагрівачі – ТЕНи, спіральні електроприлади – добре гріють, але не мають високої теплової віддачі через те, що частина потужності витрачається на освітлення спіралі. Крім того, у ТЕНів – високий тепловий опір обмежує густоту теплового потоку. У композиційних електронагрівачах знижений тепловий опір ізоляції, що, відповідно, збільшує густоту теплового потоку. Крім того, перепад температур ізоляційного шару становить 25-80 градусів, а у ТЕНах сягає аж 200-280 градусів. Також композиційні нагрівачі мають високу інтенсивність коефіцієнта випромінювання, що дозволяє постачати тепло, а не витрачати енергію ще й на світло. Коефіцієнт корисної дії (ККД) у композиційних тепловипромінювачах становить 0,85-0,95, а ККД інших електронагрівачів – 0,42-0,77 одиниці.
За словами науковця, новий електроприлад можна використовувати у сільському господарстві, промисловості тощо. Наприклад, у парниках, для обігріву підлоги у приміщеннях, застосовувати у виробництві електроприладів тощо. Дмитро Миколайович запевняє, що за технічними характеристиками композиційні нагрівачі кращі, ніж аналоги деяких вітчизняних та закордонних електроприладів. Собівартість приладу низька, тому й коштують вони недорого – від трьох до п’ятнадцяти гривень, залежно від об’єму.
12-04-2005, 14:16
0
3 108