Наповнити державний бюджет нинішній уряд вирішив не лише ліквідацією пільг, а й підвищенням деяких платежів. Верховна Рада з подачі Кабміну внесла чимало змін до низки законів, що формують дохідну частину бюджету.
Одна зі змін – збільшення плати за ліцензування грального бізнесу, продажу алкогольної продукції і тютюнових виробів.
– Плату збільшено досить відчутно, – розповів голова представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в області Олександр КАРУЦЕНКО. – Наприклад, за ліцензію на гуртовий продаж алкоголю доведеться платити 250 тисяч гривень на рік. Підприємці незадоволені, що пролунало на їхній зустрічі з головою облдержадміністрації Миколою Ткачем. Як один з виходів із ситуації бізнесмени назвали можливість утворення міжобласних об’єднань. Якщо бізнесмени діятимуть таким чином, бюджет мало що виграє через скорочення кількості підприємств, що потребуватимуть ліцензій.
Для роздрібної торгівлі запроваджене інше нововведення. Тепер ліцензію на алкоголь треба купувати для кожного касового апарату. Це вдарить по великих магазинах, де є багато кас. Однак і вони можуть знайти вихід: виділити продаж алкоголю в окремий відділ з одним касовим апаратом. Тобто, є чимало питань до змін, внесених у закони.
Сьогодні уряд діє, як при соціалізмі, вважає О.Каруценко. Тоді, якщо й підвищували ціни – то на алкоголь, золото, хутро. Тобто, не на речі першої необхідності, що не позначалося на добробуті народу. Нинішній соціальний бюджет теж формується таким чином. З чимось можна погодитися. У США, приміром, гральні заклади дозволено відкривати лише в обмеженій кількості міст, а у нас лише у Чернівцях їх налічується чимало. Але підприємці – такі ж громадяни України, як і всі інші, і мають почуватися комфортно. Головна мета кожного бізнесу – отримання прибутку, і якщо це не вдається – все інше відходить на задній план. Отож, найімовірніше, зростуть ціни.
15-04-2005, 10:50
0
2 001