Weather

«Малюю теплим воском і праскою»: художниця Ірина Зінік представила персональну виставку в Кракові

Новини Чернівців
1 140
0

Ірина ЗІНІК – уродженка Луганщини. У 2014 році через початок російсько-української війни жінка вимушено переїхала до Чернівців. Щоб не впадати у відчай, Ірина повністю віддалася мистецтву. Згодом її любов до малювання переросла з хобі в професію. За роки творчої діяльності відбулося 11 виставок картин Ірини в різних містах Україна. Нещодавно пані Ірина відкрила персональну виставку в Кракові.

Про це йдеться у матеріалі molbuk.ua



"Рік тому, у березні 2023 року, я була в Кракові. Моя подруга влаштувала мені екскурсію містом, від якої досі в захваті. Особливо від екскурсоводки Світлани. Через деякий час ми потоваришували. Я стежила за її соцмережами та якось побачила, що вона виставила фото однієї з галерей. Попросила їхню адресу і відразу написала", – розповідає Ірина Зінік.

"За місяць я самостійно організувала виставку"

Однією з передумов відкриття виставки стало те, що в пані Ірини замовили картину в Польщі. Жінка хотіла особисто завезти свою роботу й заодно познайомитися із працівниками галереї.

"Я завезла картину, також домовилася з власником галереї зустрітися. Під час нашої розмови із господарем галереї Валерієм Ємцевим чую: "Ірино, у нашій галереї представлено 80 авторів. Ваші роботи загубляться в них. Пропоную вам зайти на цей ринок красиво й гучно. Можемо влаштувати вашу персональну виставку", – ділиться художниця.

Однак сума пропозиції художниці була не по кишені. У неї на руках залишилося лише 50 євро та 1200 гривень, щоб доїхати додому.

"У той момент не знала, що робити, оскільки це було дорого. Проте щось у мені сказало, що треба ризикнути. Я сама автобусом перевезла 30 картин, кожна із них пройшла експертну оцінку, щоб мені дозволили перетнути кордон. За місяць я вже організувала виставку. Першого березня відбулося її відкриття. Побачити картини можна впродовж двох тижнів", – каже Ірина Зінік.

Перші запитання, які чула мисткиня, стосувалися теми війни та де в такі нелегкі часи жінка черпає натхнення.

"Багато хто здивувався, коли побачив, що мої роботи різнобарвні. Адже в Україні війна, а я назвала виставку "Ритми міста" та представила життєрадісні картини. Однак цими роботами я хочу показати, що життя триває навіть попри війну. Українці не можуть жити в постійному стресі, тому не треба опускати руки", – зізнається жінка.

Наступні роботи художниця хоче представити в Німеччині й Естонії, щоб зібрати кошти для ЗСУ.



"Створює картини в техніці енкаустики"

Картини Ірина Зінік створює у техніці енкаустики – змішування пігментів із гарячим воском, а пензлем мисткині слугує праска.

"Коли я жила на Луганщині, то побачила маленьку картину, на якій зображені море та гори. Мені сказали, що роботу намалювали за допомогою праски та воску. У цій техніці написано дуже багато ранньохристиянських ікон, вона виникла в Греції. Мене це надихнуло, тому, як приїхала додому, відразу почала щось шукати про це в інтернеті. Минуло дуже багато років, а я досі тільки так створюю картини. Думаю, я себе в цьому повністю знайшла. Оскільки мало людей знає про таку техніку, тому для мене важливо популяризувати її", – говорить мисткиня.

Художниця зізнається, що ніколи не буде створювати портрети, адже не хоче нав’язувати свої емоції тим людям, які бачать чи купують картини.

"У 2015 році, я створила серію авторських ляльок під назвою "Тінки", вони були без лиця. Мені важливо, щоб виріб чи картина не передавали якихось емоцій, а тільки доповнювали інтер’єр. Мені більше подобається працювати із кольором та абстракцією, так почуваюся вільною. Натхнення знаходжу всюди: у квітах, подорожах, друзях, заході сонця, навіть у комашці", – розповідає Ірина Зінік.









Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують