Сьогодні, 19 вересня, День народження смайла. Віряни вшановують пам'ять мучеників Трохима, Саватія і Доримедонта. До Нового року залишилося 103 дні.
19 вересня 2023 року — вівторок. 573-й день війни в Україні.
Яке сьогодні, 19 вересня, церковне свято19 вересня в церковному календарі – день пам’яті мучеників Трохима, Саватія і Доримедонта. Вони постраждали за свою віру у Христа за часів, коли імператором був Проб (276 - 282 роки). Якось в місті Антіохії відбувалося язичницьке свято. Прийшли туди Трохим і Саватій та й почали молитися до Господа, щоб той наставив язичників на шлях істини. Тут же їх схопили та привели до правителя. Під час допиту чоловіки рішуче стояли на своїй вірі та відмовлялися зректися Ісуса Христа. Через жорстокі тортури Саватій помер, а Трохима відправили до іншого міста на ще більші муки. Три дні йшов Трохим взутий в залізні чоботи з гострими цвяхами. Коли він дойшов, то його кинули у в'язницю. Там його таємно відвідував християнин Доримедонт, який був в місті сенатором. Омив Доримедонт його рани, але мучителі Трохима дізналися про зраду сенатора і теж кинули його до в'язниці. Коли мученики вкотре відмовилися зректися Господа, їх зашмагали мечем.
Що не можна робити цього дняНе дозволено нічого позичати, особливо це стосується солі.
Не варто ревнувати кохану людину, тому що скоро розлучитесь.
Якщо ви самотні, не можна сидіти цілий день вдома, адже тоді ніколи не знайдете собі пару.
Народні прикмети і традиції на 19 вересня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: дивилися, який сьогодні день: ще не все листя опало з дуба та берези — зима буде дуже суворою;
тепла погода — до спокійної осені;
гримить грім — зима буде безсніжною;
зранку іній на деревах — чекайте на спокійну і теплу осінь;
дме вітер з півдня — озимі добре вродять;
багато жолудів на дубі — наступного року добре вродить хліб.
Святих Трохима, Саватія та Доримедонта вважали в народі покровителями бджіл і бджолярів. Цього дня було прийнято готувати до зими вулики, збирати мед. Пасічники навіть влаштовували так зване "медове свято", під час якого обов'язково пригощали медом сусідів та рідних. Зранку з'їдали ложку меду натщесерце. Вірили, що це допоможе покращити здоров'я.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 19 вересняЯкі сьогодні іменини: Архип, Давид, Кирик, Кирило, Макар, Михайло.
Талісманом людини, народженої 19 вересня, є геліотроп. Камінь був відомий людству з давніх часів, перша згадка про нього з'явилася в єгипетському папурусі в I тисячолітті до нашої ери. Вважалося, що геліотроп допомагає вилікувати запалення, застуду, покращити самопочуття після затяжної хвороби.
Який сьогодні день в Україні і світі19 вересня в Україні і світі святкують День народження смайла. Історія піктограми, яка складається з букв, цифр та розділових знаків, розпочалася ще 1963 року в США. Тоді відомий художник Гарві Белл намалював усміхнене обличчя, яке згодом стало символом страхової компанії. А ось справжній смайл в Мережі був створений 1982 року Скоттом Фалманом, який запропонував своїм колегам використовувати в листуванні конкретну послідовність знаків, щоб показувати свої емоції. Символи нагадували обличчя, яке усміхається.
Також 19 вересня Міжнародний день пірата (Міжнародний піратський день). Створили це свято в США у штаті Орегон. 1995 року Марк Саммерс і його найкращий друг Джон Баур грали у рідному місті Олмані ракетбол і випадково використали піратський сленг. Це їм здалося досить цікаво, тому вони вирішили створити жартівливе свято "Говорити як пірат", коли використовували образ морського розбійника. Спочатку свято було досить скромним, але 2002 року відомий публіцист Дейв Баррі написав про це святкування окрему статтю, яку опублікував в журналі. День став популярним і зовсім скоро переріс в міжнародний.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
19-09-2023, 07:20
0
1 174