У модульному містечку у Чернівцях, яке відкрили 13 квітня. Модульне містечко у Чернівцях будували майже вісім місяців. Роботи ще розпочали восени минулого року. Фірма з Дніпра тоді почала складати модульні будинки з готових блоків, у березні роботи завершили. Тут є модульні будинки для проживання родин і окремі блоки для проживання пар та самотніх людей. У модульне містечко заселили вже майже 60 осіб. Більшість мешканців, яка переїхала в модульне містечко, виїхали із зони бойових дій і у Чернівцях живуть уже давно. Людей на початку війни приїхало багато. У місті були проблеми з розселенням, місця для усіх не вистачало, тому їх довелося розселювати у комунальні заклади і вони мешкали у дитячих садках та школах Чернівців.
Модульне містечко у Чернівцях збудували за кошти Євросоюзу та уряду Німеччини, про це йдеться у публікації "Молодого буковинця".
Людей лиш почали заселяти, але мешканців тут вже чимало. Багато дітей грається на дитячому майданчику.
Людмила БОГЬЮ приїхала із Вознесенського району Миколаївської області до Чернівців ще на початку війни разом із двома маленькими синами – Романом та Богданом. Тікали з рідного будинку щойно почалася війна і почули вибухи.
– Зараз у нашому селі тихо, військових дій немає, але поки що ми повертатися не плануємо, бо там немає жодних умов для життя - ні газу, ні світла, – каже Людмила. – У нас там трикімнатний будинок з гарною верандою. У Чернівцях, коли приїхали, спочатку жили в дитячому садочку, потім нас переселили у школу. Тиждень тому переїхали до модульного містечка. Людмила показує своє помешкання в одному з модульних будинків. Воно складається із двох невеликих кімнат. Є два ліжка, стіл та шафа. – Нас тут живе троє. В одній кімнаті сплю я з молодшим сином, а старший – в іншій кімнаті. Нам усе дали – подушки, ковдри. Тут подобається більше, бо маємо свої кімнати. Кухня загальна на кількох людей, туалет – одразу за нашою кімнатою. Є окремо душова кімната. Дуже добре, що діти можуть побігати на вулиці на дитячому майданчику, – розповідає Людмила і йде на дитячий майданчик, де саме граються дітлахи.
18-річна Марія Заможникова з міста Куп’янськ на Харківщині теж майже рік живе у Чернівцях. Місто було окуповане, хоч його і звільнили, але обстріли тривають щодня, гинуть мирні люди, тому сім’я не буде повертатися.
– Нам нікуди повертатися, у будинку нашому перебувають бійці ЗСУ, а квартира розбомблена. Тому вже рік живемо у Чернівцях, – розповідає дівчина. – Раніше мешкали у дитячому садку в районі проспекту Незалежності. В одній групі жило 10 людей, які приїхали з інших регіонів, і доводилося звикати до таких умов, бо там усе маленьке, як для дітей. Але у цьому районі було зручно, бо багато магазинів, школа, – усміхається Марія. – Два тижні тому заселилися у модульне містечко у Садгорі. У нас окрема кімната, є душ і туалет на дві кімнати, кухня. Навіть окрему дитячу кімнату облаштували для ігор дітей. Тут комфортніше жити, але трохи незручне розміщення, бо до центру далеко добиратися. Майже годину треба добиратися автобусом. Молодший брат ходить у дитсадок у центрі міста і ми довго туди їдемо, будемо його переводити, бо тут є поруч і дитсадок, і школи. До магазину потрібно йти приблизно 15 хвилин.
Модульне містечко знаходиться трохи далі від центральної дороги у Садгорі. Раніше тут було поле. За кілька місяців підготували територію. Крім модулів, виклали плиткою двір, зробили дитячий майданчик, встановили лавочки й дві альтанки. Поруч висадили алею дубів.
Люди можуть жити у модульних будинках необмежену кількість часу, але їм доведеться за це платити. Обслуговувати модульне містечко буде комунальне підприємство "Містосервіс".
"Мешканці будуть сплачувати за модульний будиночок – близько тисячі гривень на місяць. Сума оплати залежить від площі будиночка. Усі комунальні послуги будуть сплачені коштом міського та державного бюджетів. Почали вже процес заселення. Наразі тут живе понад 60 людей. Загалом модульне містечко розраховане на понад 200. Майже з усіма мешканцями визначилися. Очікується, що впродовж місяця модульне містечко буде заселене", – зазначив Євген Маховіков.
У будинках є електрика, також встановлені потужні генератори на випадок відключення світла. Ще планують встановити на кількох будиночках сонячні батареї, які будуть живити адміністративний корпус модульного містечка.
Модульне містечко, яке відкрили у Чернівцях, є третім на Буковині. Воно найбільше за площею та найкраще за облаштуванням, зазначив під час відкриття начальник обласної військової адміністрації Руслан ЗАПАРАНЮК.
"Окрім Чернівців, є модульні містечка у селах Чорногузи та Банилів. У селі Чорногузи є поки лише кілька модулів. У Банилові містечко зараз на стадії завершення. Там планують розмістити близько 200 окремих модульних будиночків. Вже є 12 будиночків, але проєкт буде далі розвиватися. Люди повинні мати нормальні умови, а не жити у школах чи садочках", – зазначив Руслан Запаранюк.
Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен повідомила, що у Хотині запускають проєкт, де у приміщенні колишнього гуртожитку облаштують квартири для переселенців.
Також у Чернівцях за сприяння Євросоюзу буде збудовано багатоповерхове житло для переселенців. Його вартість – 10 мільйонів євро. Там зможуть проживати приблизно 600 мешканців.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.
Співпраця з агенцією нерухомості допоможе уникнути ризиків та швидко знайти ідеальне житло. Звертайтеся до професіоналів, щоб перетворити пошук нерухомості на легкий і приємний процес.
Голосування чернівчан лише підкреслює позитивний імідж автосалону та доводить, що справді American Wheels виправдовує довіру та розвиває автомобільну сферу в Україні.