RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Не стало видатної майстрині хорового мистецтва Алли Серебрі, яка свого часу протягом десяти років працювала у Чернівцях.

Про це повідомляють на фб-сторінці Мистецька Буковина, пише molbuk.ua



"Глибокий сум... Пішла з життя легендарна майстриня українського хорового мистецтва, мисткиня, яка у 50-ті - 60-ті роки творила музичну історію Чернівців - Алла Петрівна Серебрі. Світла пам'ять їй і ангельських хорів у Царстві небеснім..." - йдеться у дописі.

Довідка

Серебрі Алла (Аліса) Петрівна – видатна хорова диригентка, професорка, заслужена діячка мистецтв України, відмінниця освіти України, громадська діячка, художня керівниця численних хорових колективів.

Зокрема, багаторічна керівниця та головна диригентка народного колективу України хорової капели Одеського Національного університету імені І. І. Мечникова, екс-завідувачка кафедри хорового диригування Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової.



Алла Серебрі народилася в Одесі. Музикою займалася з раннього дитинства. Її першим педагогом по фортепіано була Є. Рідер. На початку Великої Вітчизняної війни, вся сім'я була евакуйована в м. Стерлітамак Башкирської АРСР.

До Одеси Алла Серебрі повернулася в 1944 році, де продовжила навчання у музичній школі. Потім вступила в Одеське музичне училище по класу фортепіано.

У зв'язку зі збігом розкладу занять в училищі та уроками в школі, на заняття з сольфеджіо її направили в групу хоровиків, де викладав професор Костянтин Костянтинович Пігров. Цей факт став визначальним у біографії Алли Серебрі.

1947 року вступила на хоровий відділ Одеської державної консерваторії. Викладачами по спеціальності були професор К. Пігров (хор і хорознавство) і доцент В. Базилевич (диригування). Диригентська практика у Серебрі почалася з І курсу консерваторії.

За вказівкою К. Пігрова: "Кожен студент-хоровик повинен мати свій хор", Алла Серебрі почала працювати з дитячим хором середньої школи № 5 м. Одеси, а також з жіночим хором фабрики імені Воровського.

1952 року А.П. Серебрі закінчила Одеську державну консерваторію імені А. В. Нежданової, після чого працювала в м. Чернівці (Буковина).

Її основні етапи діяльності цього періоду такі:

- завідувачка хоровим відділом, керівник спецхора, викладач диригування. Читала лекційний курс з хорознавства в Чернівецькому музичному училищі;

- директорка музичної школи, керівниця хору музичної школи;

художня керівниця, директорка Чернівецької обласної філармонії;

з 1958 по 1962 рік – художня керівниця і головна диригентка Державного Буковинського ансамблю пісні та танцю;

з 1963 по 2009 рік керувала народним колективом України хоровою капелою Одеського Національного університету імені І. І. Мечникова.

Алла Петрівна Серебрі проявила себе як активна громадська діячка. За період роботи в Чернівцях була:

депутаткою Чернівецької міської ради IV скликання;

членкинею художньої ради академічного театру імені О. Кобилянської;

диригенткою зведених хорів на обласних урочистостях;

ведучою просвітницьких лекцій-концертів обласної філармонії;

в період гастролей Буковинського ансамблю по районах Чернівецької області записувала від учасників сільській самодіяльності буковинські народні пісні та обробляла їх. Деякі обробки увійшли в репертуар ансамблю, були опубліковані в збірниках і записані на платівках фірми "Мелодія" (Москва).

В 1961 році, під час гастрольної поїздки Буковинського ансамблю в Одесу, отримала від професора К. Пігрова, який очолював кафедру хорового диригування, запрошення працювати викладачкою кафедри.

З другого півріччя 1961-1962 року по теперішній час Серебрі викладала в Одеській консерваторії (нині Одеська державна музична академія імені А. В. Нежданової) хорове диригування та лекційний курс "Методика роботи з хором і хорознавство".

Більше 40 років – з 1978 по 2019 рік – А. Серебрі завідувала кафедрою хорового диригування ОНМА імені А. В. Нежданової.

У 1990 році була членом журі Всеросійського огляду-конкурсу студентів-хормейстерів вузів мистецтв (Новосибірськ).

Протягом 5 років працювала секретарем Вченої ради Одеської консерваторії.

За запитом методичної ради Міністерства культури СРСР виконувала зовнішні рецензії на наукові та методичні праці для Державної атестаційної комісії Міністерства освіти СРСР. Багаторазово була головою ДЕК музичних училищ України.

Протягом багатьох років була головою журі обласного огляду дитячих та юнацьких хорових колективів, а також членом журі Міжнародного фестивалю хорової музики "Південна Пальміра"; почесним членом журі І Всеукраїнського конкурсу юніорів вокально-хорового мистецтва "Перлини моєї країни" ім. А.Т. Авдієвського (2016); почесним членом журі І Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів ім. Д. Загрецького (2019).

Ім'я Алли Серебрі занесене в книгу "Радянські хорові диригенти" (1986), а також в книгу "Твої імена, Одеса" (2003).

«Творила музичну історію Чернівців»: не стало легендарної майстрині хорового мистецтва


За більше ніж 55 років педагогічної роботи в консерваторії (нині – Одеська національна музична академія імені А. В. Нежданової) Серебрі підготувала більше 140 хорових диригентів, які працюють в Україні, містах СНД і за кордоном, керують академічними, народними, дитячими хорами, викладають у вузах, музичних училищах і школах.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
2-07-2022, 23:33
Коментарів 0 Переглядів 7 997

У результаті наїзду пішохідка отримала численні травми і померла на місці ДТП
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Усі послуги у Центрі психічного здоров'я безоплатні


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.

Співпраця з агенцією нерухомості допоможе уникнути ризиків та швидко знайти ідеальне житло. Звертайтеся до професіоналів, щоб перетворити пошук нерухомості на легкий і приємний процес.