RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Бог дає нам дітей»

Мешканка села Остриця, що на Герцаївщині, 41-річна Леонора НАМЕНІ нещодавно народила двадцяту дитину. Це рекорд не лише Буковини, а й національний. Щаслива мама не переймається цим, бо каже, що найбільше багатство – це її діти. А тато великого сімейства Янош НАМЕНІ запевняє: "Скільки Бог дасть нам дітей, стільки і буде".
Журналісти "МБ" побували у багатодітній родині Намені.

"У кожного є свої обов’язки"

Почувши, що ми шукаємо родину Яноша Намені, мешканці Остриці вказали на двоповерховий будинок, що привертає увагу веселим жовтим забарвленням. На просторому, вкритому бруківкою подвір’ї бігають троє малюків. Четвертого тримає на руках хлопчик-підліток. Із будинку виходить господиня – вродлива жінка, запрошує до хати. На подвір’ї дуже чисто та охайно. Його прикрашають дивовижні пні, зроблені з корчів стіл, гойдалка, віз. "Це все зробив наш син Мойсей, який захоплюється дерев’яними виробами, – хвалиться пані Леонора. – Він збирає на Пруті корчі та робить із них різні речі".

У будинку – чистота та порядок. Навіть не віриться, що тут виховують двадцятьох дітей. На вішалках акуратно висять курточки та пальтечка різних розмірів. Біля стіни вишикувалися рівними рядами декілька десятків пар взуття – вимитого та начищеного до блиску. "Як вам вдається підтримувати таку чистоту?" – дивуємося. "Мені допомагають чоловік та діти, – запевняє жінка. –У кожного в сім’ї є свої обов’язки. Дівчата прибирають у будинку, готують їсти, перуть, а хлопці пораються по господарству. Янош багато чого вміє робити і синів вчить. Разом вони зробили євроремонт у будинку. Обробляємо город, тримаємо дев’ятьох свиней. Донька Шалем навчається на кухаря, Табіта – на швачку".

У спальні на ліжку лежить найменший син, якому лише два тижні. Малюк починає потихеньку плакати. "Напевно, хоче їсти", – каже пані Леонора і посилає маленьку Фебі на кухню за молочною сумішшю. Поївши, малюк спокійно засинає на руках у мами.

– У нас – десятеро дівчат і десятеро хлопців, – сміється жін­ка. – Двічі народжувалися двійнята. Оскільки наша сім’я віруюча, більшість своїх дітей ми називали Біблійними іменами. Найстарший син Йонатан, якому 20 років, одружений. Шестеро наших дітей уже працюють, восьмеро ходять до школи, а шестеро – дошкільнят.

"Ми вчимо їх триматися купи"

До кімнати забігає хлопчик і радісно кричить: "Тато приїхав!" Янош Намені пригадує, як познайомився з дружиною: "Приїжджав декілька разів до знайомих віруючих в Острицю. Там побачив Леонору, запропонував їй вийти за мене заміж, вона погодилася. Ми з дружиною – з багатодітних сімей. У мене було 16 братів і сестер, а в Леонори – 14".

– Народження кожної дитини було для мене великою радістю, – запевняє пан Янош. – Хоча всіляке довелося пережити. Бувало, що хліба не було за що купити. А бувало так, що мали аж забагато. Головне для нас – віра у Бога, який доручив нам наших дітей. Ми вчимо їх триматися купи та допомагати одне одному".

Леонора і Янош показують свій будинок. Поруч зі спальнею батьків – кімната для найменших. Тут стоять двоярусні ліжечка, які власноруч склав сам господар. У великій їдальні вміщається вся родина. Дев’ятикласниця Лучіка якраз затіяла пекти улюблений сирний пиріг. У просторій вітальні веселяться найменшенькі. Тут стоїть старовинне піаніно, на якому грає господар.

На другому поверсі розташовані чотири спальні для старших. У будинку також є три душові, ванна і три туалети.

Глава сімейства має власний кабінет. На полицях розмістилося чимало книг. Є тут комп’ютер з Інтернетом. "Діти можуть користуватися комп’ютером та Інтернетом лише тоді, коли це їм потрібно для навчання або роботи, – пояснює господар. – Фільми та мультики вони не дивляться і не грають у комп’ютерні ігри. Немає у нас і жодного телевізора, зате користуємося мобільними телефонами".

Коли повертаємося до міста, Янош Намені розповідає, що на їхній вулиці проживають чимало багатодітних родин, у яких виховуються загалом майже 150 дітей. "Ось тут –восьмеро дітей, тут – 10, тут – 14, – показує рукою. – Отож нашу вулицю можна назвати Щасливою…" 
Надія БУДНА

довідка "МБ"

У Чернівецькій області налічується 8 тисяч 954 багатодітні сім’ї. 138 сімей мають 10 і більше дітей.
Звання матері-героїні 2009 року отримали 2 тисячі 429 буковинок, 2010-го – 2916, з початку цього року – 240. Як розповіли в управлінні сім’ї, молоді та спорту ОДА, на розгляді в Адміністрації Президента нині перебуває понад тисячу справ на присвоєння багатодітним буковинкам звання матері-героїні. Серед них – і прізвище Леонори Намені.
22-04-2011, 16:39
Коментарів 0 Переглядів 4 849

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.