Після кількох невдалих спроб об’єднання опозиційних партій, про поповнення дедалі частіше почали говорити у владній партії. Окрім "сильного" Сергія Тігіпка, у Партії регіонів чекають перед парламентськими виборами на ще кілька політичних сил. Про це заявив голова парламентської фракції ПР Олександр Єфремов. Наскільки реальне укрупнення ПР за рахунок поглинання інших партій ми запитали директора політико-правових програм Центру Разумкова Юрія Якименка (на фото).
- Вже зараз є одна політична сила, яка є в парламенті, але не має шансів на проходження до наступного складу Верховної Ради. Це Литвин зі своєю партією. Виходячи з того, що він входить до владної коаліції, підтримує Президента, то приєднання до Партії регіонів було би логічним. А щодо інших партій, то в нас їх приблизно 200 і можна було би об’єднатися з 40-50 з них. Але що від цього зміниться для Партії регіонів, я не знаю. Є сенс в об’єднанні тих партій, які мають якийсь електоральний потенціал.
- А щодо майбутнього самої Партії регіонів. Вона є партією влади, а за даними різних соцопитувань і уряд, і президент стрімко втрачають довіру людей…
- Звичайно, така партія буде користуватися своїм перебуванням при владі для того, щоби його продовжити на наступних парламентських виборах. Якщо говорити об’єктивно, успіхи влади будуть проектуватися на підвищення рейтингу партії і навпаки. Тобто насправді партія влади є заручником дій влади. З іншого боку є позитиви, наприклад, додатковий адміністративний ресурс під час виборів. Але в цілому партія не може жити тільки з того, що вона перебуває при владі. Вона має бути готовою до того, що непопулярна влада рано чи пізно в демократичній країні змінюється іншою владою. І відповідно партія також змінюється.
- Чи були у нас успішні приклади об’єднання партій?
- Гадаю, успішний варіант об’єднання партій, це коли з двох утворюється одна, а не три. Можу пригадати тільки одне успішне злиття, коли Українська партія справедливості приєдналася до СПУ. Це було напередодні виборів 2006 року. Але той парламент пропрацював лише рік, і фактично з відходом СПУ інша партія розчинилася. Інші спроби об’єднатися - невдалі. В принципі у нас закон про політичні партії дуже жорсткий. Він передбачає об’єднання партій шляхом саморозпуску однієї з них і вступу її членів до іншої партії.
- Скільки може проіснувати партія, використовуючи для своєї популярності тільки адмінресурс?
- Якщо партія буде сподіватися тільки на адмінресурс, то період її існування – це один міжпарламентський цикл. Маємо приклад СДПУ(о) і НДП. Хоча вони трохи довше проіснували на політичній арені. Але про Партію регіонів так не можна говорити, адже вона пройшла випробування опозицією. І там, крім адміністративних чинників, працюють і інші, є партійна ідентифікація у певної частини людей. Для ПР перехід в опозицію, звичайно, може бути болісним, як і для будь-якої іншої партії. Але вона вже є більш стійким утворенням, ніж партія, яка тримається тільки на владі. (М.Карасьова)
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.