За час президентства Віктора Януковича три бізнес-групи – компанії
Дмитра Фірташа, Ріната Ахметова і структури, які пов'язують sз сином Президента Олександром Януковичем, – стали головними покупцями великих активів у країні. Трохи місця залишилося російським інвесторам. Ще менше – решті, пишуть Христина Бердинських та Олександр Пасховер у №21 журналу “Корреспондент” від 31 травня 2013 року.
донецький мільярдер Рінат Ахметов та Олександр Янукович, син глави держави, зі своїм оточенням на безальтернативній основі прибирають до рук найсолодші шматки вітчизняної промисловості, а їхній бізнес, на відміну від конкурентів, вельми стабільний і успішний.
Як кажуть експерти, в головоломці є ще одна виграшна буква – Ф. Дмитро Фірташ – третій надуспішний сучасний український підприємець, який за нинішньої владної команди енергійно скуповує активи.
"Перераховані бізнес-групи – Ахметова, Януковича-молодшого і Фірташа – чітко розмежовують сфери впливу, – говорить Гліб Простаков, заступник директора аналітичного центру "Експертна рада". – Як наслідок, великі об'єкти, що підлягають приватизації, розподілені заздалегідь".
При цьому з боротьби за активи практично повністю викреслений великий іноземний інвестор і український бізнес, якщо він віддалений від влади.
Такий стиль управління економікою на третьому році президентства Януковича привів до сумного результату – інвестиції тануть, конкуренція падає, монополізація економіки зростає.
Фінал історії може виявитися ще менш привабливим, побоюється Анатолій Баронін, керівник аналітичної групи "Да Вінчі". На його думку, нинішні тенденції виводять Україну на шлях Латинської Америки і Центральної Африки.
"Це сировинна економіка, заснована на кількох великих підприємствах. Решта бізнесу [буде] сконцентрована на побутовому ритейлі – навіть не на магазинах, а на базарах", – прогнозує експерт.
7-06-2013, 13:16
0
19 836