У кіберполіції пояснили, з чого почалося поширення вірусу Petya в Україні

Новини України / новини
2 030
0
У кіберполіції пояснили, з чого почалося поширення вірусу Petya в Україні

Департамент кіберполіції стверджує, що хакерська атака за допомогою вірусу Petya почалася в Україні через оновлення програми M.E.Doc, яке вийшло о 10:30 27 червня.

Про це повідомляється на офіційній сторінці кіберполіції у Facebook. У відомстві пояснили, що після завантаження заражених файлів вірус розповсюджувався через уразливість у протоколі Samba. Так само відбувалося і під час атаки вірусу WannaCry.

На сайті розробника M.E.Doc теж підтверджують вірусну атаку на сервери програми. Однак, у компанії запевняють, що перед випуском кожне оновлення передають на аналіз антивірусній компанії.

Водночас, навіть якщо зараження відбулося через оновлення M.E.Doc, не зрозуміло, чому вірус так швитко зміг поширитися по всьому світу і нашкодити великим міжнародним компаніям.

Також ЗМІ повідомляють, що кіберзлочинці змогли "заробити" на атаці за допомогою вірусу Petya понад вісім тисяч доларів. Про це свідчать відкриті дані блокчейна, які доступні за адресою електронного гаманця, який з'являвся на екрані користувачів уражених комп'ютерів.

Станом на 00:00 28 червня на гаманець злочинців було здійснено 15 перерахунків. Втім, поки не повідомлялося про випадки, коли зловмисники за гроші повертали б користувачам контроль над їхніми файлами.

Нагадаємо, що державні і комерційні структури України постраждали від вірусу Petya.А (Петя.А). За даними DT.UA хакерської атаки зазнали близько 30 банків. Кіберполіція зареєструвала понад 200 випадків зараження комп'ютерних систем держустанов, комерційних структур і персональних комп'ютерів. У зв'язку з кібератакою також було проведено нараду в РНБО.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.