Мерія після пікету 31 жовтня нарешті помітила проблему дірявих димарів у "хрущовках". У присутності преси чиновники уважно слухали обурених чернівчан.
Таємничий оргкомітет розвісив на під’їздах "хрущовок" листівки жовтого кольору, на яких закликав приходити до мерії о 09.00 усіх небайдужих. Люди зібралися під стінами міськради і принесли сюди стару газову колонку та приблизно три десятки гарбузів. Задля розмови з чернівчанами навіть оголосили перерву в сесії міськради.
Конференц-зала на першому поверсі була вщент заповнена людьми. Вони стояли і в дверях, і в коридорі. Усіх цікавило, чому їм відключають газові колонки.
Людям намагалися розповісти про рішення спеціально створеної комісії – щомісяця обстежувати димові канали. В актах обстеження зазначали, що ними можна тимчасово користуватися там, де це справді можливо. Це дасть газовій службі юридичну підставу не відключати прилади від газового постачання.
Втім, діалог щоразу перетворювався на галас. Сторони дійшли певного порозуміння лише після виступів керівників підприємств.
– Здійснюватимемо позачергове обстеження димовентиляційних каналів. У разі, якщо спеціалісти зазначать в актах, що канали тимчасово придатні до використання, то відключення газу не буде, – пообіцяв Віктор ГОРДА, голова правління ПАТ "Чернівцігаз". – Якщо буде виявлено, що димовий канал забудований, розсипався або є інші технічні проблеми, через які користуватися таким каналом не можна, тоді відключення конкретної квартири – неминуче. Ми прагнемо забезпечити громаді найменш болісний шлях вирішення цієї проблеми і перенести фінансовий тягар на міську владу.
– Завтра (1 листопада, – авт.) розпочинається щомісячна перевірка технічного стану димовентиляційних каналів у 123 будинках, – сказав Денис ТИМОФЄЄВ, головний інженер ВСТ "Житловик". – Необхідно, щоби люди у зазначені у графіку години були вдома, щоби спеціалісти могли здійснити свою роботу. Якщо за якоюсь адресою не буде мешканців вдома, ми будемо розцінювати, що людина не хоче, щоби канал її квартири був обстежений. Відповідно, ми не можемо гарантувати, що газові працівники не будуть відключати обладнання від газопостачання. Оскільки буде вважатися, що чинні попередні акти, де зазначено, що димовентиляційні канали не придатні до експлуатації. У результаті буде прийматися рішення відключати газові прилади у необстежених квартирах.
Попередньо такі обстеження триватимуть два наступні роки – 2014-2015. А тим часом шукатимуть рішення і гроші.
Також привселюдно пообіцяли людям, що витрати на щомісячні обстеження візьме на себе міськрада або райради. Хоча ще на початку розмови пропонували покласти половину витрат на людей.
Ліна НАГІРНЯК
1-11-2013, 12:41
0
1 864