Посадовці та деякі народні депутати Буковини оприлюднили доходи за 2012 рік. У деклараціях вони вказали зарплати, інші доходи, а також майно й доходи членів родин.
Із тих, хто "засвітив" доходи, 2012 року найбільше заробив голова Сокирянської РДА Василь КОЗАК: його доходи за рік – 537 тисяч гривень. Із цієї суми 400 тисяч – спадщина.
Найбільша ж серед посадовців зарплата – у голови облради Михайла ГАЙНИЧЕРУ – 15,8 тисячі гривень на місяць. Губернатор Михайло ПАПІЄВ отримує приблизно 13,5 тисячі на місць, його заступники – від восьми до 10,7 тисячі гривень.
Секретар Чернівецької міськради Віталій Михайлішин має на місяць 7,7 тисячі гривень. Заступники мера заробляють більше: від 8,6 до 9,7 тисячі, бо мають більший стаж.
Голови районних рад у Чернівцях – приблизно 10 тисяч гривень на місяць.
Голови райдержадміністрацій – 5-6 тисяч на місяць.
Дехто з посадовців торік придбав нове майно. Так нова нерухомість з’явилася в голови облради Михайла Гайничеру. У його декларації за 2011 рік у розділі "нерухомість" був прочерк, а за 2012 рік – будинок площею 310 кв. метрів.
Усі чиновники мають дорогі авто, але переважно не нові. Дехто відзначається оригінальністю – у Василя Козака у власності два ВАЗи й ГАЗ-66 (дружина їздить на Toyota Camry). Toyota RAV4 – у родинах Михайлішина, Федорука й голови Кіцманської РДА Олега Унгуряна, "Мерседеси" у Олега Унгуряна, голови Сторожинецької РДА Франца Федоровича (у родині є два), голови Глибоцької РДА Миколи Загарюка. Mitsubishi Pajero (найдешевший новий – від 260 тисяч гривень) – у Миколи Загарюка, Михайла Пазюка, у родині Максима Бурбака.
Дехто із чиновників має значні доходи, крім зарплати. Так у розділі "інші доходи" Михайло Гайничеру вказав 106 тисяч гривень, голова Шевченківської райради в Чернівцях Михайло Пазюк – 121 тисячу.
Декларації чиновників і політиків свідчать, що на Буковині є й заможні бізнес-леді, які заробляють більше за своїх чоловіків та мають чимале майно. Багатшими за своїх чоловіків є дружини-мільйонерки голови ОДА Михайла Папієва, народних депутатів Максима Бурбака й Миколи Федорука.
Є в деклараціях і певні "дивацтва".
Наприклад, дружина заступника губернатора Василя Бурлаки має авто Lexus RX450h 2012 року випуску. Таке авто коштує від 490 тисяч гривень, а сукупний дохід родини Бурлак за 2012 рік – 213 тисяч гривень.
Дружина секретаря міськради Віталія Михайлішина задекларувала автомобіль Toyota RAV4 2012 року випуску. Сукупний дохід родини Михайлішиних торік становив 180 тисяч гривень, а нова Toyota RAV4 коштує від 220 тисяч гривень.
Ігор ДОВГАНЬ
Думки науковців
"Чиновники мали б жити на саму зарплату"Ігор ШКОЛА,
доктор економічних наук:
– Зарплата 10-15 тисяч гривень для найвищих посадовців області є достатньою для того, щоб вони жили в достатку. Але чи живуть вони лише на свої зарплати? Мало би бути так, бо нічим іншим їм займатися не можна. Однак у них є родини: дружини, діти, які часто займаються бізнесом і мають значно більші доходи. Порівняно з пересічними буковинцями, губернатор, голова облради заробляють багато. Та треба не в них забирати, а збільшувати зарплати тим, хто має 1,5-2 тисячі гривень.
Ігор БУРКУТ,
політолог:
– Різниця між найбільшими й найменшими доходами має становити не більше п’яти разів, інакше виникне соціальна напруга. В Україні ця різниця значно більша. Чиновники мали б жити на саму зарплату, бо в усьому світі їм забороняють займатися бізнесом. Але ми знаємо, що вони часто записують свій бізнес на родичів і не лише дружин і дітей. Ми живемо в період "дикого капіталізму", коли моральні норми не діють. Але цей період підходить до кінця, тому можновладцям варто замислитися над майбутнім. Життя показує, що навіть в офшорах не вдасться гроші заховати.
12-04-2013, 16:07
0
3 014