RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » «Таке за гроші не купиш»

«Таке за гроші не купиш»
2012 рік запам’ятався гучними і скандальними виборами до Верховної Ради, чемпіонатом Євро-2012. Але були події і більш життєві – радісні та сумні.

"Молодий буковинець" визначив події, які вразили і запам’яталися 2012 року.

ДИВО РОКУ
Найменша мама – з Вижниччини

Сенсація для Буковини – найменша мама України. 24-річна Людмила СОМАР, яка має зріст 132 см і важить лише 36 кілограмів, стала мамою. Дівчина народила здорову дитину. Лікарі назвали народження дивом і великим щастям.

Живе сім’я у Вижницькому районі у селі Замостя. Туди поїхав кореспондент "МБ", щоб дізнатися, як живе подружжя після того, як стало популярним.

– Я дуже хотіла дитину, – каже Людмила. – Вдячна долі за те, що маю доньку, такого чоловіка і рідних.

– Це просто щастя, це Божий дар, – каже чоловік Ігор СОМАР. – Таке за гроші не купиш, – притискаючи доньку до себе, тішиться чоловік.
Про родину Сомарів написали у майже всіх газетах. Їм довелося з’їздити у "відрядження" на різні телепередачі, подружжя навіть запросили на телешоу до Москви. Після цього вони зажили спокійним життям на Вижниччині у батьківській хаті "на горбі за церквою".

– Після всіх тих передач все залишилося на своїх місцях, – каже Ігор. – Просто люди почали розпитувати: "А як там у Москві було?"

– З Олечкою (доньку назвали на честь бабусі, – авт.) літали до Москви на передачу, коли їй був місяць, – каже Людмила. – Поїздка минула добре. Зараз з’їздили до Чернівців на вакцинацію. Лікарі кажуть, що все гаразд.

Із цими словами Людмила бере доньку на руки, щоб погодувати, а Ігор вносить до хати ялинку. "Перша ялинка у нашої донечки", – каже Ігор, дістаючи картон­ний ящик із новорічними іграшками та дощиком. 

ПРОГРАШ РОКУ
Півмільйона гривень
на виборців – і програш


У передвиборчий період секретаря міськради Віталія Михайлішина піарили ледь не на кожному стовпі міста. Чернівчани встигли насолодитися щедрістю передвиборчих заходів: концерти відомих вітчизняних і зарубіжних зірок естради Олександра Розенбаума, Олександра Буйнова, Наталії Могилевської. Найгучнішим був концерт на День міста – на сцені виступали іноземні зірки Boney М та Кріс Норман.
Городяни перед виборами отримували соціальні проїзні, безкоштовні випуски комунальної газети "Чернівці". Білборди з написом "За Михайлішина" були на кожній вулиці. І це ще не все, що зробили напередодні виборів, щоб чернівчани обрали до парламенту саме Віталія Михайлішина. Представники кандидата у нардепи стверджують, що на всю агітацію Михайлішин витратив півмільйона гривень. Але, за оцінками спостерігачів, витрати насправді перевищили десять мільйонів доларів.

Та, незважаючи на величезні суми, на виборах у 201 окрузі (м. Чернівці) переміг опонент Віталія Михайлішина – Микола Федорук. 

ВИБІР РОКУ
До Верховної Ради –
16 буковинців


На Буковині вибори до Верховної Ради не обійшлися без скандалів та гучних заяв. На округах найбільша конкуренція була між представниками об’єднаної опозиції "Батьківщина" та Партії регіонів. Зрештою, у мажоритарних округах була "нічия", а у списках найбільше мандатів отримали опозиціонери.

До Верховної Ради сьомого скликання пройшла рекордна кількість буковинців. Парламентські крісла зайняло аж 16 представників нашого краю. Найбільше з них – восьмеро – члени Об’єднаної опозиції, четверо – члени партії УДАР. Четверо буковинців представляють в парламенті Партію регіонів. 

РЯТІВНИК РОКУ
Iз криниці витягнув дитину

У селі Романківці на Сокирянщині дворічного хлопчика, який впав у криницю і пробув у крижаній воді майже п’ять хвилин, врятував 25-річний односельчанин Іван Цап, який працює на пилорамі. Чоловік кинувся до криниці та витягнув дитину.

– Почав водити руками, намагаючись намацати дитину, – розповідає Іван. – Та її там не було. Криниця глибока – понад 10 метрів. Раптом відчув ногою щось м’яке. Занурився глибше і підняв ногою. То був Назар. Він уже пішов на дно. Я трусив його, пробував масажувати грудну клітку, але ознак життя не було. У криниці щось робити було важко, бо я тримався за ланцюг однією рукою. Тоді поклав хлопчика у відро, а Таня, моя дружина, почала крутити корбу, підіймаючи його на поверхню. Потім скинула мені відро з ланцюгом, і я виліз. Вилізши на поверхню, почав робити дитині штучне дихання та масаж серця. Дружина побігла викликати "швидку". Хлопчик отямився. 

ТРАГЕДІЯ РОКУ
Розбився автобус з буковинцями

Рейсовий автобус "Чернівці – Донецьк" перекинувся у селі Гуменці Хмельницької області. Цей відрізок дороги водії називають "тещиним язиком". Сталося ДТП у вересні.

Внаслідок аварії загинуло двоє людей. До лікарні із травмами різних ступенів важкості потрапило 17 людей. Причина – водій не обрав безпечну швидкість. 

МАРНОТРАТСТВО РОКУ
Арт-інсталяція "Футбольна квітка"

Велетенську арт-інсталяцію за 250 тисяч гривень у травні встановили на Центральній площі міста. "Футбольна квітка" складалася з 1600 футбольних м’ячів. Вона увійшла до Книги рекордів України.

І хоча кошти на "Футбольну квітку" надав Фонд Степана Ленігевича, чернівчани обурювалися, що це марнотратство, а гроші можна було б витратити з більшою користю. Організатори арт-інсталяції запевняли, що це крок до європейського мистецтва.

Вже через тиждень після презентації на футбольній фігурі почали відклеюватися срібно-золоті наліпки. "Футбольна квітка" на Центральній площі простояла до жовтня. Зрештою, її розібрали, а м’ячі з інсталяції роздали дитячим садкам і школам.  

ВТРАТА РОКУ
Від інсульту помер
Семен Цидельковський


У листопаді передчасно помер чернівецький імпресаріо та письменник Семен Цидельковський. Смерть сталася від раптового інсульту.
Семену Ісаковичу стало погано під час запису передачі "Зав’язь" на державному телебаченні 23 листопада. До студії викликали "швидку", яка доставила його до лікарні. Ведуча телепрограми, професор ЧНУ Надія Бабич розповіла: "Я бачила початок цього кінця. Бачила, що наприкінці передачі він затуляв рот рукою і позіхав. Виявляється, йому не вистачало кисню.

Семен Цидельковський читав свої вірші, зокрема ще не видані. 60 років… Він не згас – він вибухнув!"

За місяць до смерті Семен Цидельковський відзначив 60-річчя і презентував книгу "Великие в Черновцах". У нього було безліч планів та ідей.
"Втратився великий шматок Чернівців", "складно уявити, що його вже немає" – так чернівчани коментували смерть Семена Ісаковича Цидельковського. 
Микола КОБИЛЮК,
Михайло САЛІТРА
29-12-2012, 16:00
Коментарів 0 Переглядів 3 054

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.