RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Мало кому відомо, що колишній президент Ізраїльської діамантової біржі родом з Чернівців, а батьки творця комп’ютерів Apple народилися на Глибоччині.

Пропонуємо історії вихідців з Буковини, які стали знаними у світі.

Вікторія НУЛАНД, американський дипломат

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Американський дипломат і політик, помічник державного секретаря США у справах Євразії та Європи Вікторія Нуланд має буковинське коріння. За інформацією "Вікіпедії", дідусь Вікторії Нуланд з боку батька – Мейер Нудельман – єврейського походження. До Америки він прибув 18-річним юнаком з містечка Новоселиця на Буковині.

Читайте також: Вікторія Нуланд має буковинське коріння, - ЗМІ

Юлій ЕДЕЛЬШТЕЙН, спікер ізраїльського кнесету

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Колишній радянський дисидент і ізраїльський міністр, уродженець Чернівців 54-річний Юлій Едельштейн нещодавно вдруге переобраний на пост спікера кнесету.

У Радянському Союзі Едельштейн самостійно вивчив і підпільно викладав іврит, разом з іншими євреями-відмовникам домагався дозволу на виїзд з країни, був відрахований з інституту, заарештований, три роки провів у тюрмах і сибірських колоніях.

Переїхавши до Ізраїлю в 1987 році, Едельштейн зайнявся громадською і політичною діяльністю: стояв біля витоків партії російськомовних репатріантів Ісраель ба-Алія, шість разів поспіль обирався депутатом кнесету, був віце-спікером, міністром імміграції та абсорбції.

Стів ВОЗНЯК, співзасновник фірми Apple

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Піонер комп’ютерних технологій, конструктор і автор одного з перших персональних комп’ютерів у світі Стів Возняк має буковинське коріння. Інформація про українське етнічне походження Стіва Возняка з’явилась в ЗМІ після виходу в світ у 2007 році енциклопедичного довідника "Галактика Україна. Українська діаспора: видатні постаті". Тут стверджується, що батьки Стіва є вихідцями з Буковини.

"Його батько – виходець із Буковини, звідки переїхав до США після Другої світової війни. Мати – німецького походження. Він це визнає. Але оскільки його інтернаціональна сім’я в Америці ніколи не дотримувалась українських традицій, а на момент виїзду батьків до США частина України належала Польщі, то на запитання про їхнє походження Стів відповідає: "Моя мати приїхала з Німеччини, а батько – з Польщі".

Сам Возняк не дає прямої відповіді, на питання про етнічне походження своїх батьків, але зазначає, що родина матері походить із Німеччини, а родина батька з Польщі, або з іншої сусідньої країни. Щодо можливості українського походження він сказав:

"Я деякою мірою бажав би бути українцем. Ці люди здаються найбільш подібними до американців, як я сам, з усіх інших європейців".

Міла КУНІС, телеактриса

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Відома зірка голівудських стрічок Міла Куніс народилася у 1983 році в Чернівцях. Мати актриси Ельвіра – колишня вчителька фізики, а батько Марк Борисович – у минулому інженер-механік на чернівецькому заводі "Легмаш". У Міли є старший брат Михайло.

У 1991 році сім’я емігрувала в США і поселилась у Лос-Анджелесі. Свою акторську кар’єру Міла розпочала у 1993 році, знявшись у кількох рекламних роликах.

Нині кінозірка не охоче говорить про Україну. Вона наполягає, що те, що вона прожила у Чернівцях сім років – не привід її асоціювати з Україною. Водночас вона заявила, що її рідне місто – це було "не зовсім село". "У нас був кінотеатр. Вулиці були асфальтовані. У нас була нормальна школа", – сказала вона.

Рамон Джон ГНАТИШИН, екс-генерал-губернатор Канади

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Відомий канадський політик народився у родині емігрантів з України. Його батько, колишній канадський сенатор Джон Гнатишин, був вихідцем з Вашківців на Вижниччині.

Рамон служив у Королівських повітряних силах та мав юридичну практику в Саскачевані до 1974 року, коли й був обраний до Палати громад канадського парламенту. Займав посади міністра енергетики у 1979 – 1980 роках та міністра юстиції у 1986 – 1988 роках. За рекомендацією прем’єр-міністра, Гнатишина у 1989 році призначили генерал-губернатором Канади.

За час перебування на посту Гнатишин прийняв 26 голів держав, виступав понад 1200 разів. У березні 2004 року уряд Канади вшанував Гнатишина випуском поштової марки з його зображенням.

Помер у 2002 році у віці 68 років.

Читайте також: Екс-прем’єра Молдови, який їхав у Чернівці, не пустили в Україну

Моше Шнітцер, колишній президент Ізраїльської діамантової біржі

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Виходець із Чернівців Моше Шнітцер був ключовим гравцем у міжнародній торгівлі діамантами. Він народився у Чернівцях у 1921 році. З 1967 по 1993 рік був президентом Ізраїльської діамантової біржі, яка є найбільшою в світі.

Емігрував у Палестину в 1934 році. Вивчав історію та філософію у Єврейському університеті в Єрусалимі. У 1942 році його батько дав поштовх Шнітцеру зайнятися діамантовим бізнесом, через що той був змушений покинути університет. У 1945 році заснував товариство з розвитку алмазної промисловості у Палестині.

У 1947 році Моше Шнітцер став одним із засновників Ізраїльської діамантової біржі.

У дитинстві протягом 13 років проживав у Чернівцях на нинішній вулиці Радіщева. Через рік після його смерті, у 2008 році, на фасаді цього дому встановили меморіальну дошку.

Ервін Чаргафф, біохімік

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Видатний науковець Ервін Чаргафф народився у 1905 році в Чернівцях у забезпеченій єврейській родині. Батько Ервіна Герман успадкував невелику банківську контору. Під час Першої світової війни банк Чаргаффа розорився і сім’я перебралась до Відня.

У 1924 році Чаргафф вступив на хімічне відділення до Віденського університету, який закінчив у 1928 році і був прийнятий в постдокторантуру в лабораторії обмінної хімії в Єльському університеті в США (1928 – 1930), продовжив навчання в Берлінському університеті (1930 – 1933). У 1933 році покинув Німеччину в зв’язку з приходом до влади нацистів, у 1933 – 1934 роках працював в Пастерівському інституті в Парижі.

У 1935 році остаточно оселився в США, де працював у Колумбійському університеті в Нью-Йорку (професором, завідувачем кафедри біохімії, з 1974 – професором біохімії в лабораторії клітини). У 1940 році отримав американське громадянство.

Правила Чаргаффа використовували при визначенні структури ДНК. Також Чаргафф довів, що ДНК володіє видовою специфічністю, і відкинув гіпотези про існування багатьох різновидів ДНК. Ервін Чаргафф був першим хто почав досліджувати денатурацію ДНК.
Редактор: Микола Кобилюк
12-12-2015, 16:28
Коментарів 0 Переглядів 17 027


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.