RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США

Мало кому відомо, що колишній президент Ізраїльської діамантової біржі родом з Чернівців, а батьки творця комп’ютерів Apple народилися на Глибоччині.

Пропонуємо історії вихідців з Буковини, які стали знаними у світі.

Вікторія НУЛАНД, американський дипломат

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Американський дипломат і політик, помічник державного секретаря США у справах Євразії та Європи Вікторія Нуланд має буковинське коріння. За інформацією "Вікіпедії", дідусь Вікторії Нуланд з боку батька – Мейер Нудельман – єврейського походження. До Америки він прибув 18-річним юнаком з містечка Новоселиця на Буковині.

Читайте також: Вікторія Нуланд має буковинське коріння, - ЗМІ

Юлій ЕДЕЛЬШТЕЙН, спікер ізраїльського кнесету

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Колишній радянський дисидент і ізраїльський міністр, уродженець Чернівців 54-річний Юлій Едельштейн нещодавно вдруге переобраний на пост спікера кнесету.

У Радянському Союзі Едельштейн самостійно вивчив і підпільно викладав іврит, разом з іншими євреями-відмовникам домагався дозволу на виїзд з країни, був відрахований з інституту, заарештований, три роки провів у тюрмах і сибірських колоніях.

Переїхавши до Ізраїлю в 1987 році, Едельштейн зайнявся громадською і політичною діяльністю: стояв біля витоків партії російськомовних репатріантів Ісраель ба-Алія, шість разів поспіль обирався депутатом кнесету, був віце-спікером, міністром імміграції та абсорбції.

Стів ВОЗНЯК, співзасновник фірми Apple

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Піонер комп’ютерних технологій, конструктор і автор одного з перших персональних комп’ютерів у світі Стів Возняк має буковинське коріння. Інформація про українське етнічне походження Стіва Возняка з’явилась в ЗМІ після виходу в світ у 2007 році енциклопедичного довідника "Галактика Україна. Українська діаспора: видатні постаті". Тут стверджується, що батьки Стіва є вихідцями з Буковини.

"Його батько – виходець із Буковини, звідки переїхав до США після Другої світової війни. Мати – німецького походження. Він це визнає. Але оскільки його інтернаціональна сім’я в Америці ніколи не дотримувалась українських традицій, а на момент виїзду батьків до США частина України належала Польщі, то на запитання про їхнє походження Стів відповідає: "Моя мати приїхала з Німеччини, а батько – з Польщі".

Сам Возняк не дає прямої відповіді, на питання про етнічне походження своїх батьків, але зазначає, що родина матері походить із Німеччини, а родина батька з Польщі, або з іншої сусідньої країни. Щодо можливості українського походження він сказав:

"Я деякою мірою бажав би бути українцем. Ці люди здаються найбільш подібними до американців, як я сам, з усіх інших європейців".

Міла КУНІС, телеактриса

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Відома зірка голівудських стрічок Міла Куніс народилася у 1983 році в Чернівцях. Мати актриси Ельвіра – колишня вчителька фізики, а батько Марк Борисович – у минулому інженер-механік на чернівецькому заводі "Легмаш". У Міли є старший брат Михайло.

У 1991 році сім’я емігрувала в США і поселилась у Лос-Анджелесі. Свою акторську кар’єру Міла розпочала у 1993 році, знявшись у кількох рекламних роликах.

Нині кінозірка не охоче говорить про Україну. Вона наполягає, що те, що вона прожила у Чернівцях сім років – не привід її асоціювати з Україною. Водночас вона заявила, що її рідне місто – це було "не зовсім село". "У нас був кінотеатр. Вулиці були асфальтовані. У нас була нормальна школа", – сказала вона.

Рамон Джон ГНАТИШИН, екс-генерал-губернатор Канади

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Відомий канадський політик народився у родині емігрантів з України. Його батько, колишній канадський сенатор Джон Гнатишин, був вихідцем з Вашківців на Вижниччині.

Рамон служив у Королівських повітряних силах та мав юридичну практику в Саскачевані до 1974 року, коли й був обраний до Палати громад канадського парламенту. Займав посади міністра енергетики у 1979 – 1980 роках та міністра юстиції у 1986 – 1988 роках. За рекомендацією прем’єр-міністра, Гнатишина у 1989 році призначили генерал-губернатором Канади.

За час перебування на посту Гнатишин прийняв 26 голів держав, виступав понад 1200 разів. У березні 2004 року уряд Канади вшанував Гнатишина випуском поштової марки з його зображенням.

Помер у 2002 році у віці 68 років.

Читайте також: Екс-прем’єра Молдови, який їхав у Чернівці, не пустили в Україну

Моше Шнітцер, колишній президент Ізраїльської діамантової біржі

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Виходець із Чернівців Моше Шнітцер був ключовим гравцем у міжнародній торгівлі діамантами. Він народився у Чернівцях у 1921 році. З 1967 по 1993 рік був президентом Ізраїльської діамантової біржі, яка є найбільшою в світі.

Емігрував у Палестину в 1934 році. Вивчав історію та філософію у Єврейському університеті в Єрусалимі. У 1942 році його батько дав поштовх Шнітцеру зайнятися діамантовим бізнесом, через що той був змушений покинути університет. У 1945 році заснував товариство з розвитку алмазної промисловості у Палестині.

У 1947 році Моше Шнітцер став одним із засновників Ізраїльської діамантової біржі.

У дитинстві протягом 13 років проживав у Чернівцях на нинішній вулиці Радіщева. Через рік після його смерті, у 2008 році, на фасаді цього дому встановили меморіальну дошку.

Ервін Чаргафф, біохімік

ТОП-7 видатних буковинців: засновник Apple і радник президента США


Видатний науковець Ервін Чаргафф народився у 1905 році в Чернівцях у забезпеченій єврейській родині. Батько Ервіна Герман успадкував невелику банківську контору. Під час Першої світової війни банк Чаргаффа розорився і сім’я перебралась до Відня.

У 1924 році Чаргафф вступив на хімічне відділення до Віденського університету, який закінчив у 1928 році і був прийнятий в постдокторантуру в лабораторії обмінної хімії в Єльському університеті в США (1928 – 1930), продовжив навчання в Берлінському університеті (1930 – 1933). У 1933 році покинув Німеччину в зв’язку з приходом до влади нацистів, у 1933 – 1934 роках працював в Пастерівському інституті в Парижі.

У 1935 році остаточно оселився в США, де працював у Колумбійському університеті в Нью-Йорку (професором, завідувачем кафедри біохімії, з 1974 – професором біохімії в лабораторії клітини). У 1940 році отримав американське громадянство.

Правила Чаргаффа використовували при визначенні структури ДНК. Також Чаргафф довів, що ДНК володіє видовою специфічністю, і відкинув гіпотези про існування багатьох різновидів ДНК. Ервін Чаргафф був першим хто почав досліджувати денатурацію ДНК.
Редактор: Микола Кобилюк
12-12-2015, 16:28
Коментарів 0 Переглядів 16 915

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.