RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Уродженка Чернівців організувала з Канади приїзд спеціалістів для протезування бійців АТО

Уродженка Чернівців організувала з Канади приїзд спеціалістів для протезування бійців АТО

Уродженка Чернівців Антоніна Кумка, яка вже дев’ять років проживає у Канаді та працює вчителем математики, організувала приїзд до Києва іноземних фахівців, які проводить складне протезування бійців АТО.

Про це повідомляє видання "Факти".

директор столичной протезно-ортопедической мастерской "Ортотех-Сервис" Александр Стеценко

- Антоніна Кумка, уродженка Чернівців, вже дев'ять років живе в Канаді і працює викладачем математики, - розповідає директор київської протезно-ортопедичної майстерні "Ортотех-Сервіс" Олександр Стеценко. - Під час Майдану вона активно підтримувала мітингувальників, збираючи і передаючи їм допомогу. Кілька місяців тому Антоніна привезла у військовий госпіталь двісті електронних книжок. Роздаючи їх, жінка познайомилася з пораненими бійцями, почула їхні прохання допомогти з протезуванням. Так виникла ідея "Проекту підтримки протезування в Україні".

Уродженка Чернівців організувала з Канади приїзд спеціалістів для протезування бійців АТО


- Щоб провести протезування за кордоном, людині, що залишився без обох ніг, потрібно витратити не менше сімдесяти тисяч доларів, - каже Антоніна Кумка. - Ми підрахували: якщо все робити в Україні, протезування обійдеться набагато дешевше. Але для цього фахівцям не вистачає досвіду. Спілкуючись з пораненими, я дізналася про майстерні "Ортотех-Сервіс", яка виготовляє найбільш якісні протези. Як з'ясувалося, штучні нижні кінцівки тут освоїли на досить високому рівні, а ось руки швидше косметичні, ніж функціональні. А адже постраждалим бійцям потрібні як раз "розумні руки", які дозволять їм обходитися без додаткової допомоги. Такі сучасні протези виконують 24 руху.

Ось уже десять днів у Києві працюють протезисти, фізіотерапевти, реабілітологи з Канади і США. Вони практично не виходять з майстерні "Ортотех-сервіс", оглядаючи поранених бійців, підганяючи їх протези, консультуючи тих, кому кінцівку тільки будуть робити.

- Спілкуючись з українськими фахівцями, я з'ясувала: пацієнтам робили протез, показували, як ним користуватися, і відправляли додому, - продовжує Антоніна. - І вже від завзятості людини залежало, наскільки добре він навчиться ним користуватися. У той же час в Канаді фізіотерапевти вважають, що ефективність протезування безпосередньо залежить саме від того, як пацієнта навчать користуватися пристосуванням в реабілітаційному центрі, наскільки добре він натренує м'яза. Для цього необхідна тривала робота під контролем фахівців.

- До приїзду групи зарубіжних протезистів ми відібрали п'ятьох найбільш складних пацієнтів, - додає Олександр Стеценко. - Наприклад, немає обох рук або руки і ноги з одного боку, коли не залишилося навіть стегна. У таких ситуаціях протезист повинен проявити всю свою майстерність, щоб допомогти пацієнту. На базі нашого центру у зарубіжних колег нині навчаються фахівці зі Львова, Києва, Харкова та Дніпропетровська. Повернувшись у свої клініки, вони зможуть поділитися отриманими знаннями з іншими майстрами. Також ми влаштували велику зустріч іноземних фахівців із співробітниками київського протезного заводу. Це було дуже корисно.

- Усі, хто висловив бажання попрацювати в рамках проекту, роблять це безкоштовно. Підтримали нас і багато компаній, завдяки чому вдалося істотно скоротити вартість протезів. Одна організація зробила знижку на комплектуючі для штучних рук і ніг, інша надала їх безкоштовно. Міністерство соціальної політики України взяло на себе оплату тих складових, які можна виготовити у вас. Наші витрати - переліт, проживання - оплачують Канадсько-українська фундація, "Світовий реабілітаційний фонд" (США) і компанія відомого в Канаді мецената українського походження Джима Темерті. Звичайно ж, допомагають і прості люди, роблячи пожертви, влаштовуючи акції зі збору коштів для поранених бійців.

- В даний момент в програмі протезування числиться 21 осіб, вісім з них вже активно користуються найсучаснішими протезами, - додає Олександр Стеценко. - Зараз ми чекаємо чергову поставку дорогих електронних вузлів для наступних пацієнтів. Також наша майстерня бере на себе сервісне обслуговування протезів. Тобто будемо бачитися з хлопцями достатньо часто. Адже перший рік культя зменшується, обжимается, через що культепріемнік доводиться підганяти під потрібні розміри. Будемо бачити, наскільки добре хлопцям вдається навчитися користуватися протезами. Канадські та американські майстри обіцяють приїхати до нас ще не раз, щоб і ми навчилися всім тонкощам протезування найскладніших постраждалих.
Редактор: Микола Кобилюк
12-05-2015, 18:55
Коментарів 0 Переглядів 2 607


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.