Після Великодня в Чернівцях відкриються літні кафе, де можна буде посидіти з рідними та друзями, попити каву або пообідати.
У департаменті містобудівного комплексу та земельних відносин міськради поки що не знають, скільки їх буде.
– Уже другий місяць виносимо на сесію міськради список літніх майданчиків на затвердження. Гадаю, після великодніх свят вони вже почнуть працювати, – розповіла заступник начальника управління містобудування та архітектури департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради Надія Ярова. – Кожен підприємець має право відкрити біля свого закладу – ресторану або кав’ярні – літнє кафе. Він може звернутися до нас із заявою, представити ескізи. Ми надаємо паспорти прив’язки, після чого підприємець може встановлювати літній майданчик. Плата за нього надходитиме до міського бюджету.
До власників літніх кафе є певні вимоги. Майданчики не повинні займати половину або всю вулицю та тротуар, розташовуватися не більше, ніж за 2,5 метра від фасаду будинку. Їх також треба озеленити й прикрасити квітами. Обов’язкова вимога – вбиральня для відвідувачів з окремим входом.
На вулиці Ольги Кобилянської працюватиме приблизно 20 літніх кафе.
Міська рада вже надала дозвіл деяким підприємцям на тимчасове користування ділянками. Зокрема на рік дозвіл отримали підприємці, майданчики яких знаходяться на вулицях Кафедральній, 12, Ольги Кобилянської, 13-15, Комарова, 16А.
Крім цього, міськрада надала дозвіл на п’ять років підприємству "Квінто І Ко", яке розмістить літнє кафе на вулиці Доброго, 1. Раніше прокуратура повернула у власність міста територію, на якій був літній майданчик "Квінто" "Можливо, тут захоче розмістити своє літнє кафе й ресторан "Панська гуральня" (колишній "Дністер"), який відремонтували, – сказала Надія Ярова. – Тоді цю територію доведеться розділити між двома закладами".
До темиНа сесії міської ради затвердили схеми зонального розподілу території міста, середню базову ставку та примірний договір на право тимчасового користування окремими елементами благоустрою комунальної власності.
Середня вартість одного квадратного метра в центральній зоні становитиме 1204,30 грн, у середній – 853,26 грн, у периферійній – 532, 87 грн.
Під час розрахунку плати буде застосовуватися коефіцієнт 0,3 – у разі розміщення літніх торгових майданчиків, та одиниця – пересувних тимчасових споруд.
Сплата проводитиметься на підставі договорів, укладених між підприємцями та відповідними органами міськради.
Кошти сплачуються підприємцями у розмірі 50 відсотків від загальної суми впродовж 20 календарних днів із часу підписання договору, а решта 50 відсотків – на умовах та в термін, зазначені в договорі.
Середня базова ставка плати на кожний наступний рік індексуватиметься на рівень інфляції за попередній рік.
Отримані кошти зараховуватимуться до цільового фонду соціально-економічного розвитку міста.
8-04-2015, 09:51
0
3 342