Буковинські правоохоронці оголосили про підозру підприємцю, який продав неякісні бронежилети для військових. Слідчі підозрюють приватного підприємця, котрий улітку 2014 року продав 65 неякісних бронежилетів Чернівецькій міській раді і волонтерам, у скоєнні шахрайства та підробки документів, повідомляє СЗГ УМВС України в Чернівецькій області.
Як повідомив начальник Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Чернівецькій області Микола Нємцов, у ході розслідування кримінального провадження було проведено дві експертизи у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз. За висновками експертів бронежилети не відповідають класу захисту, які були вказані у супровідних документах. Тобто, структура бронежилета не має кевларового полотна, яке б гасило кінетичну енергію куль і не давала осколкам і фракціям кулі розлітатися. Навіть сам бронежилет у такому разі є небезпечним для того хто його носить, так як при влучені кулі у бронежилет осколки і дрібні фракції розлітаються і можуть пошкодити шию та нижню частину тіла.
Першими проблему з бронежилетами виявили самі ж бійці, які взялися їх випробовувати безпосередньо у зоні проведення антитерористичної операції.
Крім цього з’ясовано, що супровідні документи до бронежилетів підприємець скопіював із мережі Інтернет та видав за дійсні. Слідчі інкримінують чернівецькому підприємцю злочини, передбаченні ст.15, ч.1 ст. 190 (Шахрайство) та ч.3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Стосовно горе-бізнесмена, за клопотанням слідчих, судом обрано міра запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
Однак це не остаточна кваліфікація, зазначив Микола Нємцов. Приватний підприємець використав назву відомої марки виробника бронежилетів. Правоохоронці опитали представників фірми та подали офіційні запити щодо протиправних дій цього бізнесмена. Тож наразі вирішується питання про притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне використання знака для товарів і фірмового найменування, передбаченого ст. 229 Кримінального кодексу України.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.