RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Буковинці найбільше бояться терактів і слабкості центральної влади

Для українців від Заходу до Сходу проблема дискримінації за мовою та походженням надумана. В першу чергу жителі України побоюються повномасштабної війни та економічних проблем.

Мешканці абсолютно всіх областей України, включаючи східні і південні регіони, всупереч нав'язуваній ззовні пропаганді не відчувають жодних утисків за мовною чи національною ознакою. По справжньому українців хвилюють проблеми зовсім іншого масштабу - такі як теракти або повторення захоплення територій самопроголошеною владою.  

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного за замовленням ZN.UA Київським міжнародним інститутом соціології. 

Опитування щодо виявлення тривог і побоювань українців проводилося двома способами: один перелік був сформований з декількох варіантів, інший - майже з двох десятків позицій. 

Так, відповідаючи на запитання щодо побоювань, де кількість варіантів була обмежена п'ятьма варіантами, в цілому по країні українці виділили три ключових страхи, відсотки за якими розподілилися практично порівну: слабкість центральної влади (30,3%), загроза терактів (28,6%) і повторення сценаріїв "ДНР-ЛНР" у своєму регіоні (27,8%). 

При цьому, слабкості центру найбільше бояться в Луганській області (48,6%) і Закарпатті (50,6%). Примітно, що в тій же Закарпатській області 56,8% жителів ратують за введення подвійного громадянства. 

Абсолютно прогнозованим аутсайдером номінації став "утиск громадян за мовною чи національною ознакою" - цілих 4,4% жителів восьми областей Південного Сходу угледіли в цьому велику небезпеку. Найбільшу небезпеку в їх числі відзначили донеччани - 10,7%, у той час як луганчани - лише 2,8%. В цілому по країні утиску громадян за вищевказаними ознаками побоюються лише 2,5 відсотка. Взагалі ніякого утиску не відчули опитані жителі Херсонської та Закарпатської областей (0%).  

Повторення сценаріїв із самопроголошеними республіками найбільше побоюються на прикордонній до окупованого Криму Херсонщині (76,9%) і в Запорізькій області (41,3%), що межує безпосередньо з так званою "ДНР".  

Терористичних актів з острахом чекають в Галичині (Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська області) (41,4%), і на Південному Сході - в Дніпропетровську (35,5%), Харкові (34,6%), Миколаєві (32,9%%) і Одесі (30,4%). 

Серед дивного: приміром, у Закарпатті (25,3%) та Чернівцях (16,5%) нарахували найбільший відсоток тих, хто взагалі "не знає" ніяких страхів і побоювань.  

Коли українцям презентували перелік актуальних тривог майже з 20 варіантів, куди був доданий ряд соціально-економічних проблем, абсолютним лідером в побоюваннях стало зростання цін - 64,8% українців висловили неприйняття саме цій проблемі. Причому зростання цін бояться незалежно від географічного розташування - як на Заході (68,4%), так і в Центрі (67,8%), на Півдні (64,3%) та на Сході (62,2%).

З достатнім відривом на другому місці опинилася знову соціально-економічна проблема - зростання комунальних платежів (39,1%). Нездатність центральної влади врегулювати конфлікт в Україні турбує 35,1% населення України. 

Загроза повномасштабного вторгнення російських військ на четвертій позиції - це найбільше турбує 33,3% українців. 
Нарешті, 30,8% жителів України значно стурбувало падіння курсу гривні.  

Нагадаємо, що згідно з минулим дослідженням на замовлення ZN.UA, проведеним ще у квітні 2014 року, більшість респондентів восьми областей Південного-Сходу своїми основними тривогами виділили розгул бандитизму в країні (43,1%) і крах української економіки (39,2%). На третьому місці Південний Схід ставив для себе загрозу громадянської війни - 31,7%. 

Дослідження "Думки і погляди населення України: Грудень 2014 року" проводилося за замовленням ZN.UA Київським міжнародним інститутом соціології 4-19 грудня 2014 року. У ході дослідження було проведено 3035 інтерв'ю з дорослими жителями України, які проживають у 179 населених пунктах України. 

В Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, яка контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки не перевищує 1,8%.


За матеріалами: ZN.UA
Редактор: Igor
2-01-2015, 10:28
Коментарів 0 Переглядів 1 181

Теги -

Це дуже важливий інфраструктурний проєкт для Буковини, каже Руслан Запаранюк

На Габсбурзькій височині в Чернівцях створять сучасний артпростір "На буковинському ґанку"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Виставку присвятили 60-річчю від дня народження художниці Наталії Ярмольчук


Друге пришестя … Блог Ярослава Волощука
Цю подію так очікували у світі, наче йшлося про друге пришестя Ісуса Христа
"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

22 січня компанія Samsung представила свій новий флагманський смартфон Samsung S25 Plus — модель, яка здатна задовольнити вибагливих клієнтів, що знаходяться у пошуку передових технологій та стильного дизайну.

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

Якщо ви або ваші близькі помітили ознаки, які можуть свідчити про розсіяний склероз, не відкладайте візит до спеціаліста.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.