Ще вранці в день концерту відомого українського співака Тараса Петриненка,який відбувся в Чернівецькій обласній філармонії 12 лютого, навіть співак не був впевнений, що дійство відбудеться. Після виступу на Майдані в Києві у морозний день у нього почалися проблеми з голосом. Проте, як сказав Тарас Петриненко, трапилося диво: "Щось ви (чернівчани) зробили з нами, що ми ще досі співаємо".
Концерт живої легенди української музики, співака, композитора Тараса Петриненка відбувся в рамках всеукраїнського туру "Останній з могікан" до 60-річчя співака.
Ціни на квитки були такими, щоби міг купити пересічний глядач (від 40 гривень, найдорожчий – 100 гривень), що є політикою команди співака. Зал філармонії був майже повністю заповнений (вільними залишалися з десяток місць на перших рядах). Тарас Петриненко співав старі і нові пісні, читав свої вірші,розповідав, чому його "немає" на ТБ і на радіо, згадував першу "Червону Руту" в Чернівцях.
Тарас Петриненко співав також також дуетом із Тетяною Горобець. Або вона співала, а він акомпанував. Виглядала, до речі, співачка у приталеному брючному костюмі дуже "довгоного" і привабливо.
Публіка гаряче аплодувала, багато хто розчулився і втирав сльози.
Коли ж Тарас Петриненко перед виконанням пісні "Там за обрієм", яку присвятив хлопцям, які загинули на Майдані, сказав, що нині відбувається не просто революція двох систем чи політичні баталії, а велике протистояння культури і повного безкультур’я, всі підвелися та аплодували стоячи.
Багато жартував: і про те, що вже поцікавився, де знаходиться пенсійний фонд, і про жлобів, і про те, що їх у залі немає, бо вони ходять на інші концерти.
Після концерту до гримерки збіглося багато глядачів: хотіли потиснути руку, казали, що друзі старі і хочуть передати подарунок. Прийшла і група вчителів: жінки хотіли офіційно винести подяку за те, що співак любить Україну по-справжньому і співає найкраще в світі.
Високопосадовців-чиновників Буковини і Чернівців кореспондент "МБ" у залі та за лаштунками не помітила. Квіти дарували прості глядачі. Корзин із гвоздиками та стрічками від "батьків міста" не спостерігалося.
Мирослав Шарлай, глядач, приїхав з с. Стрілецький Кут.
"Не можу підібрати слів, щоби висловити любов до Тараса. Я був на його першому концерті у Чернівцях зі своєю родиною в Будинку офіцерів. Коли я повернувся зі значком "Тризуб", мати, яка пережила сталінські репресії сказала: "Заховай, бо за це каратимуть". Спогадами про той концерт живемо понині. Тарас – елітне зерно українського поля, з яким жодне не може зрівнятися у світі. То є душа нашого народу"
Фото Юлії Боднарюк
[/center]
13-02-2014, 00:00
0
4 756