У Чернівцях таки відбувся кінопоказ скандального фільму про ЛГБТ-спільноту "This is gay propaganda".
Як передає кореспондент molbuk.ua, у приміщення Літературного Целанівського центру впускали тільки представників ЗМІ та тих, хто отримав запрошення, попередньо зареєструвавшись.
"Зустрічали" охочих подивитися фільм
активісти у масках, які вигукували "Слава нації - Ні ЛГБТ-інтеграції!" та "Ганьба". Ці люди назвали себе "небайдужими чернічанами, які прийшли відстоювати свою позицію".
"Ми просто небайдужі містяни. Якщо вони так відкрито ходять на такі фільми, то чому ми не можемо прийти і показати своє ставлення до цього?", - розповів у коментарі molbuk.ua один з учасників пікету.
"Це прозора пропаганда, навіть у назві фільму це вказано. Вдома хай займаються чим завгодно, але не публічно. А може, там є неповнолітні? Хто це контролює?", - заявив інший чоловік.
За порядком біля Целанівського центру слідкувало близько 100 представників правоохоронних органів.
Подивитися фільм прийшли приблизно 50 людей.
Незважаючи на досить провокативну назву, фільм був абсолютно пристойним. У його основу лягли реальні історії людей, які мають активну проукраїнську політичну позицію, та потерпають від того, що вони представники ЛГБТ. Більшість героїв цього фільму стояли на Майдані. Серед них є переселенці зі Сходу України та з інших держав.
Режисер фыльму Маруся Боцюрків показала, що ЛГБТ-активісти зіграли значну роль у цьому повстанні. Цей новаторський фільм простежує за ходом революції Євромайдану і наступної російської окупації з точки зору ЛГБТ-українців. Режисерка фільму, квір-канадка українського походження, побувала у трьох містах України у 2014 році, відстежуючи вплив російського “закону про гей-пропаганду” в окупованих Росією регіонах України. Зустрілася з Олександрою, чиє обличчя було на плакаті "Розшукується", розклеєному по всьому місту Донецьк; із Владом, гей-активістом, який переховується у притулку для ЛГБТ у Києві; з Оленою, яка вела групи самооборони жінок під час Євромайдану і тепер бореться з поширенням антигомосексуальних законів у Східній Європі. Від болісних випадків вигнання і тортур до історій творчого опору, цей фільм показує одну зі сторін конфлікту в Україні, яку світ іще не бачив.
Показ відбувся англійською та частково українською мовою із субтитрами. Тривав він близько години.
- Після перегляду цього фільму мені стало сумно. Сумно від того, що люди так і не навчилися поважати інших людей. Я думаю, це непоганий фільм. Він про те, як реальні люди борються за свої права. Нічого непристойного, ніяких оргій, - каже 20-річна глядачка фільму Марія.
Після завершення показу організатори подякували присутнім за сміливість прийти на подію:
"Наші "друзі" досі чекають надворі. Правоохоронні органи будуть стежити і далі за порядком тут і на прилеглих вулицях. Та все одно, краще не добирайтеся додому темними вулицями".
Глядачів пікетувальники провели вигуками "Ганьба", і через деякий час розійшлися.
Нагадаємо, це вже друга спроба показу фільму "This is gay propaganda" у Чернівцях. Попереднього разу, 18 жовтня особи у масках
зірвали кінопоказ у "Бункері", а також
напали на двох глядачів.
Раніше цей фільм вже показували у Києві, Львові та у Харкові.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
30-11-2016, 00:09
0
3 231