Подружжя з Путильщини не відходить від лікарняного ліжка сина. Батько та мати декілька разів на день піднімають та годують обпеченого Богдана. Ночами він не спить, бо знову і знову сниться той вибух і все наче в тумані.
- З його телефону подзвонив співробітник швидкої, сказав, що ми вашого сина веземо у лікарню на Фастівську. І ми з жахом зібрались і поїхали у Чернівці, - розповідає Павло Боцван, батько, йдеться в сюжеті ТВА.
Як пізніше з’ясувалось, Богдан разом з однокурсником ремонтував стіни у коридорі гуртожитку. Хлопець працював з лопатою, а його товариш - з паяльною лампою. Коли вона вибухнула - друг встиг втекти.
-Я не знаю, що трапилось, може, лампа нагрілася, тиск і ця помпа вилітає, що закручувати. І увесь бензин вилетів на мене і я почав горіти. Руки почали горіти, я почав кричати, майстер почав гасити, здер з мене майку, - каже Богдан Боцван, потерпілий.
А потім майстер викликав швидку. І аж тоді в стані шоку хлопець зателефонував мамі.
-Я не міг пальцями поворухнути, я лиш протягнув і нажав "мама". А пояснити що сталось - я не міг, - зазначає Богдан Боцван, потерпілий.
-Ми удвох із чоловіком тут спимо, піднімаємо його, щоб він встав і міг поїсти. Бо він не може ні їсти сам, нічого, - ділиться Світлана Боцван, мати. Лікарі кажуть, від опікового шоку пацієнт оговтався. Втім, аби рани почали заживати, треба ще як мінімум три-чотири тижні.
-Враховуючи стан опікової травми, його стан залишається важким, але з позитивною динамікою. Хлопчика вивели зі стану опікового шоку, зараз у нього стадія опікової токсемії, - розповідає Ігор Семенюк, завідуючий опіковим відділенням Чернівецької обласної лікарні швидкої медичної допомоги.
Виявилось, несправну лампу хлопцю дав старший майстер, який наглядав за роботою учнів. В училищі ми його не застали, а по телефону чоловік відмовився розповісти, як таке могло трапитись. Не хотів спершу спілкуватись і директор навчального закладу, та врешті визнав, підлеглий винен, адже не вгледів, що інструмент поламаний.
-Майстер дав дітям у руки те, що не належиться. Тут він порушив правила техніки безпеки. З таким інструментом вони працювати не мали. Напевно, і я понесу відповідальність, бо директор за все відповідає, - зауважує Василь Андрусяк, директор Чернівецького вищого професійного художнього училища №5.
А ще керівник додав, що лампа - не власність закладу. Її, аби швидше пішла робота, звідкись приніс майстер. А ось в гуртожитку, де все й трапилось, одногрупники Богдана і далі шпаклюють стіни.
-А дають вам ще користуватись тими паяльними лампами? -Ні, зараз вже ні.
Коли ж з учнем трапилось нещастя, в гуртожитку була комендант, яка після нашого візиту просто зачинилась у своєму кабінеті і поговорити не захотіла. Батько постраждалого звернувся в поліцію, там вже відкрили кримінальне провадження.
-Проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до єдиного реєстру за частиною 1 статті 271 "Порушення вимог законодавства про охорону праці.", - каже Микола Мазур, в.о. начальника СВ Шевченківського відділення поліції.
Тож поки справу розслідують правоохоронці, батьки хочуть, аби винних покарали й подібне в училищі більше ніколи не повторилось.
-Тут не одна людина винна, не один майстер. Там винні всі. Бо ми дитину дали вчитись здорову, а тепер подивіться, що вони з ним зробили, - коментує Павло Боцван, батько.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.