Базова станція мобільного зв’язку компанії "Київстар" у селищі Берегомет Чернівецької області повністю відповідає всім технічним і санітарним вимогам, а рівень електромагнітного випромінювання поблизу неї відповідає діючим санітарним нормам.
Про це у коментарі журналісту molbuk.ua повідомила
менеджер по зв’язках з громадськістю Західного регіону компанії "Київстар" Ірина Пацевко."Як соціально-відповідальна компанія, "Київстар" працює в межах діючого законодавства. Відповідно, наші об’єкти, які забезпечують роботу підприємства, в тому числі базові станції в смт Берегомет, повністю відповідають всім технічним і санітарним вимогам, запропонованим до такого виду споруд в Україні і функціонують з дотриманням усіх норм чинного законодавства", - повідомила І. Пацевко.
Вона зазначила, що поблизу базової станції у Берегометі неодноразово здійснювалися заміри електромагнітного випромінювання.
"І у всіх випадках рівень випромінювання був нижчим порогу чутливості приладу, тобто показники відповідали діючим санітарним нормам (всі вимірювання офіційно задокументовані)", - повідомила представник компанії.
"Також просимо взяти до уваги, що 30 грудня 2015 року Кабінет міністрів України своєю постановою №1160 виключив цифрові радіорелейні станції, базові станції системи стільникового зв'язку з переліку об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку", - додала І. Пацевко.
Водночас, представник "Київстару" повідомила, що для встановлення нової базової станції потрібне підтвердження державних органів (Укрчастотнагляд та Центральна санітарно-епідеміологічна станція) та отримання всіх дозвільних документів.
"Базові станції "Київстар" пройшли відповідний санітарно-гігієнічний контроль і відповідають ст.24 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" та Державним санітарним нормам і правилам захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань №239-96. Всі ці норми щорічно контролюються державними санітарними службами. Важливо знати, що у нас діють одні з найжорсткіших норм електромагнітного випромінювання для елементів мереж мобільного зв’язку (2,5 мкВт/см2), які значно нижчі за допустимі норми для телерадіоантен та побутових приладів (10 мкВт/см2). Для порівняння: в Росії та Угорщині цей показник 10 мкВт/см2, а в скандинавських країнах — 100 мкВт/см2. Варто зазначити, що станції зазвичай працюють не на повну потужність. Більше того, сила їх випромінювання вночі зменшується до мінімуму", - повідомила І. Пацевко.
"За дотриманням усіх норм функціонування базових станцій слідкує санепідемстанція, яка перевіряє, щоб робота БС на завдавала шкоди здоров'ю населенню, а контроль за встановленням та експлуатацією базових станцій також здійснюють МНС України, Держгірпромнагляд, ДЦ "Укрчастотнагляд" та Держархбудінспекція", - зауважила менеджер.
Раніше повідомлялося, що 11 лютого жителі селища Берегомет Вижницького району проведуть акцію протесту через
вишки мобільного зв’язку.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
10-02-2016, 14:23
0
2 870