Український письменник Андрій Любка презентував у Чернівцях свій новий роман "Карбід". Презентація відбулася у літературному Целанівському центрі. Любка розповів про свою книгу, враження від туру 16-ма містами України у рамках презентації книги. Також ввечері охочі могли поспілкуватися та подискутувати з письменником.
-Чернівці- це вже 17-те місто, в якому ми побували з романом "Карбід", - розповів Андрій Любка. - Ми проїхалися містами Східної, Центральної та Південної України і зараз вже завершуємо тур Західною Україною. Для мене це - небуденна подія. Я ще ніколи не був у такому довгому турі. І сподіваюся, що більше ніколи й не буду. Це дуже важко, але водночас дає можливість побачити людей, які досі тебе ніколи не читали і не знали, що ти існуєш.
Якщо чернівчани звикли до насиченого літературного життя, то існують обласні центри, де побачити живого письменника в принципі неможливо, каже Андрій Любка:
"Їх можна просто привозити для того, щоби на них дивитися, торкатися, показувати, що це живий письменник. Мені це нагадує історію про Сашка Гавроша, який одного разу приїхав до маленького райцентру для зустрічі з читачами. Перед будинком культури стояв трактор, на якому було написано: "Зустріч з письменником. Сьогодні або ніколи". Приблизно так це все виглядало й у нашому випадку", - каже літератор.
-Це вам пощастило, що у вас народився Целан і є прагнення повернути Чернівці на літературну карту Європи, - провадить письменник. - А, наприклад, Мелітополю немає звідки повертатися. Тому люди там самі собі організовуються в гурти, засновують громадські організації, фестивалі, читання, запрошують авторів.
Роман "Карбід" має безпосереднє відношення до Чернівців. Адже частину книги письменник написав на вулиці Кобилянської.
- Мені було приємно завершити цю книжку словами "Ужгород-Чернівці-Ужгород", - додав Андрій Любка.
Коротко про роман "Карбід": Головний герой – вчитель історії Михайло Олексійович. Учні називають його Карбідом, бо від нього погано пахне. Сам себе вчитель називає Тисом. Тис живе у маленькому містечку Ведмедів на Закарпатті. Ідея, яка має його вивести в ряд постатей світового масштабу, - це будівництво тунелю до Європи. Містечко Ведмедів знаходиться на кордоні з Євросоюзом.
Дія роману відбувається у 2015 році. Логіка Тиса дуже проста: якщо після він під цим кордоном прориє тунель, кожен бажаючий зможе зайти з українського боку і вийти вже у Європі. Він вважає, що українці вибороли таке право. Але для такого масштабного проекту йому потрібні спільники. Він збирає друзів. Які насправді є контрабандистами і його патріотичну ідею бачать як джерело збагачення шляхом контрабанди…
Втім, "Карбід" - це не роман про контрабанду. Він більше про те, як світлі ідеї використовують у своїх цілях шахраї.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
1-12-2015, 18:56
0
2 941