Дует Парижа і Відня, велич фортеці, романтика гуцульського села, лижні курорти - сайт
igotoworld.com пропонує 8 романтичних мандрівок на Буковину взимку.
Буковина… По-європейськи витончена, по-українськи щедра, по-прикордонному різноманітна. Строкатий регіон, що тісно єднає Чернівецьку область з Румунією та Молдовою. А взимку засніжена Буковина стає особливо казковою: куди не глянь – чудес і справді не бракує! Кожен, хто читав, наприклад, Марію Матіос із буковинських Розток, не міг не захопитися чудесами чернівецьких земель, їхніми розкішними краєвидами й "смачною" мовою. Гуцули та румуни, "просто" буковинські українці й українські молдавани… Тут багато різних народів-національностей з власною історією і традиціями. Що, зрештою, не дивно для прикордонного регіону. Хоча Чернівецька область і найменша серед українських областей, але у списку найцікавіших вона напевно не посяде останнього місця в першій десятці!
Дует Парижа і Відня, Чернівці Як тільки не називають це місто!.. Український Відень і маленький Париж, місто площ та куточок Європи в Україні. Тут навіть церква буває п’яною, деякі незвичайні будинки мають близнюків, а напрочуд розкішна і монументальна резиденція митрополитів Буковини і Далмації вміщає цілий Чернівецький університет!
Велич фортеці, Хотин Місто військової слави й козачої доблесті, свідок українських подвигів, козацька фортеця… Хотин – одне з найдавніших міст України, а чудово збережена Хотинська фортеця (з 13 сторіччя!) входить до переліку архітектурно-історичних чудес не лише України, але й цілої Європи. До речі, якщо ви колись захоплювалися вітчизняними кіноверсіями "Сказання про доблесного лицаря Айвенго", "Захара Беркута", "д’Артаньяна та трьох мушкетерів" – так от, їх знімали саме тут!
Романтика гуцульського села, Розтоки Оспівані Марією Матіос буковинські Розтоки знаходяться у Путильському районі. Це біля великого закруту норовливого Черемоша, улюбленця всіх прихильників гірських річкових пригод. Мальовничі гори в Розтоках – це Буковинські Карпати. До речі, колись просто по Черемошу пролягав кордон між Польщею і Молдавією, а Розтоки тоді входили до складу останньої.
Пам’ятка свободи, Виженка Колись Виженка звалася Верхньою Вижницею. До Першої світової війни тут навіть був австро-угорський курорт. А на початку 19 сторіччя на самому краю села встановили маленьку капличку. Пізніше її стіни прикрасили надписи, історичні для цілого Чернівецького краю. Вони пов’язані зі скасуванням кріпосного права на Буковині, що датується 1848 роком. 1925 року біля каплички з'явилася велика цвинтарна Миколаївська церква. Звісно, село до сьогодні не втратило своїх курортних властивостей: зараз тут центр зеленого туризму Буковини.
Гірськолижний курорт, Мигове Село Мигове (або Мигово) знають всі прихильники зимового відпочинку на Буковині. Село розташоване таким чином, що сніжні пригоди починаються тут вже в грудні й тривають аж до березня. Між іншим, це один із добре спланованих і компактних українських зимових курортів. Готелі, підйомники та ресторанчики гірськолижного курорту "Мигово" розташовані доволі близько й зручно.
Сонячна долина, Бояни Це село знамените на цілу Буковину великим гірськолижним курортом "Сонячна долина". Це туристичний комплекс, спеціально розроблений для сімейного відпочинку. Звісно, зимою тут найцікавіше, а спуски добре освітлені навіть ввечері.
Скарбниця митця, Чортория Це село Кіцманського району зацікавить всіх шанувальників кіномистецтва. Саме тут народився геній українського кіно Іван Миколайчук. Сергій Параджанов (який, до речі, тут також бував) казав про Миколайчука так: "Я не знаю більш національного народного генія… До нього це був Довженко". Іван Миколайчук завжди приїжджав додому на Різдво, а зараз його рідну хату родичі перетворили на музей-садибу.
В гості до різдвяної тиші, Лужани Це селище Кіцманського району відоме тим, що тут розташований найстарший з уцілілих на Буковині храмів – Успенська церква (15 сторіччя). Тут навіть збереглися фрески, які невідомий автор у давнину зобразив на стінах храму.
13-02-2016, 01:51
0
5 730