RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Калинці 25 років: "Спочатку тут була велика купа гравію"

Чернівецький Калинівський ринок 19 червня відзначає 25-річчя існування. Продавці і працівники ринку пригадують, як починалося становлення і розвиток міського торгового комплексу "Калинівський ринок". Керівництво ж комунального підприємства говорить про перспективу.

"Починали з польських жуйок"
Власник салону весільних тканин та аксесуарів Роман Меленко почав торгувати на ринку ще далекого 1991 року. Колишній будівельник каже, що тоді роботи за спеціальністю не було і він виріши зайнятись комерцією.

– Починали торгувати польськими товарами – жуйками, цукерками, водою. Потім пішла Туреччина – кофтинки, светри, джинси, – пригадує підприємець. – Приносили з собою дерев’яні столики і з них торгували. Хтось із розкладайок продавав, а хтось просто на землі розкладав товар. Пізніше уже з’явилися "жабки". Перші кілька років нашими покупцями були прості люди з міста, які щось купували для власних потреб. Уже десь в середині 1990-х на ринок почали приїжджати гуртовики з інших міст і навіть з інших країн. Були покупці з Узбекистану, Казахстану, Туркменистану, Росії, Білорусії, Румунії, Польщі. Зараз уже іноземці майже не купують нічого. Ще з Румунії інколи заїжджають.

"Найважче було після повені"
За 25 років роботи ринку найбільше підприємцям згадується повінь 2008 року.
– Із найяскравіших моментів роботи на цьому ринку на думку приходить лише одне – повінь, – продовжує далі Роман Меленко. – Тоді я ще не сильно постраждав. У нашому салоні було десь півметра води і болота. Рулони з тканинами, які були на землі довелось викинути. Те, що встигли підняти на другий поверх, те і врятували. Тоді багато людей сильно постраждало – ніхто не вірив, що вода підніметься так високо.
Торговці кажуть, що нині на ринку дуже мало залишилось тих, хто починав торгувати ще з часів його створення.
"Хтось виїхав за кордон, хтось став крупним бізнесменом у місті, а хтось просто покинув комерцію і чимось іншим зайнявся", – кажуть підприємці.

Коли створювався ринок, його обслуговуючий персонал складався із 70 осіб. Зараз – майже 500. Керівництво планує відзначити співробітників, які від самого початку працюють на ринку. Одним із перших працівників ринку був колишній водій, а нині контролер-касир Василь Балан.

– Як створювався ринок? Спочатку тут була велика купа гравію (сміється – авт.) Потім поступово почали розбудовуватися, – каже чоловік. – Тих, хто починав зі мною працювати, майже нікого не залишилось тут. За цей час усяке було. Найважче нам було після повені. І вдень, і вночі допомагали ліквідовувати наслідки.

За 25 років на ринку змінилося п’ять керівників.
"Не можу сказати, що під чиїмось керівництвом було краще, а під чиїмось гірше. Мені здається, що кожен із них намагався зробити так, щоб ринок розвивався. І ставлення до працівників було приблизно однакове. Ми ж робили і робимо спільну справу", – каже контролер-касир.

Думка керівництва

Найближча перспектива – автостанція

Ігор Маслянчук, в. о. генерального директора ринку:
– Зараз надто важкий час, щоб говорити про райдужні перспективи. На сьогодні основне завдання втримати підприємство, колектив і підприємців, які зараз працюють. Великі сподівання маємо на автостанцію, яку хочемо збудувати. Нині чекаємо рішення міськвиконкому і одразу приступаємо до будівництва. Думаю, автостанція дозволить пожвавити торгівлю у восьмому секторі і на майданчику килимових виробів. Також автостанція "розвантажить" вулицю Калинівську від надмірної кількості автомобілів.
Крім того, плануємо збудувати ще дві трансформаторні підстанції, щоб забезпечити електропостачанням всіх бажаючих і стати повністю електрично незалежними від сусідів – "Добробут". До кінця вересня плануємо запустити трансформатори у роботу.
Незабаром запустимо новий сайт з інтерактивною мапою. Підприємці будуть там розміщати свої пропозиції для покупців. Крім того, спростимо процедуру оформлення різних документів. Їх можна буде оформити через Інтернет. Це пришвидшить роботу підприємця і зробить більш відкритою адміністрацію ринку.
Редактор: vitaliy
19-06-2015, 10:27
Коментарів 0 Переглядів 3 583

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.