На дешевому гравії – «золотий» навар

---
3 348
0
– Гадаю, сьогодні не знайдеться на Пруті місця, де вибирання гравію здійснюється без порушень, – каже голова Кіцманської райради Микола ПОДІЛЬЧУК. – Під прикриттям руслорегулювальних робіт відбувається вибір гравію для продажу. Хоча насправді треба брати гравій в одному місці заплави, щоби підсипати в іншому.
Днями комісія облради у складі депутатів і фахівців об’їздила береги Пруту, де незаконно вибирають гравій.
На здійснення робіт підприємства укладають угоди з Дністровсько-Прутським басейновим управлінням. Однак найчастіше умови цих угод не виконуються. Так, Кіцманський райавтодор мав виправити русло річки Прут на ділянці біля села Коростувата. Натомість на березі в кількох місцях лише вибирався гравій для ремонту доріг. А здійснювати руслорегулювальні роботи райавтодор просто не може – не має відповідної техніки.
А біля Чернівців, у районі мосту на об’їзній, підприємство, яке там працювало, теж не виконувало руслорегувальних робіт, вибираючи гравій лише на продаж.
Роботу підприємця, який вивозив гравій з Пруту в селі Магала, вже припинено. Він навіть не мав наміру платити за використання ресурсів сільраді, на території якої працював.
– Я переконаний, що дозволи на руслорегулювальні роботи дають не тому, що річка комусь загрожує, а щоби хтось отримував дешевий гравій, – вважає депутат облради Віктор ДОВГАНИЧ.
– Так звані руслорегулювальні роботи насправді нічого не регулюють, це вибірка гравію під прикриттям якогось регулювання, – прокоментував ситуацію доцент географічного факультету ЧНУ Богдан РІДУШ. – Русло річки повинно функціонувати у межах заплави, випрямляти його немає сенсу. Річка прагне до утворення вигинів – це природний процес. Коли її випрямити – вона знову вигнеться в інший бік. Нам показують якісь проекти, які нічим не підтверджені, жодних висновків науковців немає. Такі документи роблять для прикриття безкоштовного вибору природних ресурсів на продаж. Потрібно виконувати берегоукріплювальні роботи лише у певних місцях. А там, де річка "гуляє" в межах своєї заплави – це її природне право.
Про те, які наслідки мають так звані руслорегулювальні роботи, свідчить падіння рівня води в річках. Приміром, дорожникам довелося зміцнювати опори мосту через Прут у районі Глиниці на Кіцманщині – вода впала десь на три метри, оголивши опори.
В області досі не вироблено єдиної концепції раціонального використання цих природних ресурсів. Облрада ухвалила на сесії Програму використання природних ресурсів, однак документ опротестувала прокуратура – там вважають, що депутати перевищили свої повноваження. Нині справа перебуває на розгляді в суді.
– Передусім треба дбати про екологію, – переконаний голова контрольної комісії обласної ради Олег УНГУРЯН. – Коли роботи завдають шкоди, треба шукати економічну компенсацію в іншій галузі. Якщо ресурс гравійно-піщаної суміші є, його треба використовувати для потреб господарства. Ми не маємо права зупиняти розвиток будівництва, яке нині переживає бум. Але величезний запас сировини є у сухих кар’єрах. Він практично не використовується, тому що дешевше і простіше працювати на руслах.
Сьогодні в області 37 підприємств і підприємців мають угоди на здійснення руслорегулювальних і берегоукріплювальних робіт на річках. Чи не в більшості випадків у такий спосіб лише прикривається неконтрольована вибірка гравійно-піщаної суміші.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

22:19
Вдалі дні квітня для кожного знаку Зодіаку. Позначте ці дати в календарі
21:59
Рай для шахраїв: новий фотогенератор ChatGPT дозволяє підробляти чеки
21:40
Чернівецька обласна лікарня співпрацюватиме з провідною клінікою Португалії
21:20
В Україні з 2026 року планують запровадити новий календар щеплень
21:00
На Алеї Слави у Чернівцях немає відеокамер, бо там не завершені роботи
20:44
В уряді розповіли, чи вплине мито США на курс валют і ціни на продукти в Україні
20:22
Ворог дійсно готується: в Офісі Президента відреагували на загрозу нового наступу Росії
20:01
Чи можуть у Чернівцях воду подавати за графіком через низький тариф: Клічук розповів про проблеми водоканалу

Колонка

Читають Коментують
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
24 533
Смертельна ДТП в Австрії, у якій загинули українці: серед загиблих є троє жінок з Буковини
12 043
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
10 927
Пенсіонерів звільнили від сплати податку: що відомо
9 017
У центрі Чернівців під час ремонту пошкодили водопровідну мережу
6 085
Такий молодий... Загинув захисник із Буковини Віталій Кадищук
5 885
У Чернівцях рятувальники витягли водійку, затиснуту в авто під час ДТП
4 954
На Буковині горіла майстерня: рятувальники розповіли подробиці
4 881
У Чернівцях обирали керівника "Ветеран-Хабу": збори завершилися суперечкою - фото
4 718
На Буковині попрощаються із чотирма воїнами, які загинули у боях проти окупантів
4 637

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм