В Україні опівночі 11 червня розпочалася дія безвізового режиму для громадян України, що подорожують з біометричними паспортами.
Кореспонденти molbuk.ua побували у пункті пропуску "Порубне" на українсько-румунському кордоні.
О 12-ій годині ночі пролунали гімни України та Євросоюзу. Серед присутніх - голови ОДА, облради, начальники прикордонного загону та Чернівецької митниці.
-Державна прикордонна служба, зокрема, Чернівецький прикордонний загін готові до безвізу. Ми забезпечені технічно і максимально будемо сприяти комфортному перетину кордону громадянам України та іноземцям, - запевнив начальник Чернівецького прикордонного закону Олег ВОВК.
Працівники пункту пропуску та волонтери роздавали тим, хто перетинає кордон, пам'ятки про правила безвізового режиму. У них зазначалося, що для користування безвізом необхідно мати біометричний паспорт. Якщо ж його немає, але є діюча віза, нею можна користуватися до завершення строку її дії. Безвізовий в'їзд даватиме право відвідати країну ЄС лише з приватною метою. Він не дає права на проживання, ведення підприємницької діяльності, працевлаштування, роботу за контрактом тощо.
Серед подорожуючих ажіотажу не було. Більшість подорожувала старим способом - з візами або у рамках малого прикордонного руху. Одним із перших, хто перетнув кордон за новими правилами, став українець Родіон МИГАЛЮК.
-Усе пройшло доволі швидко, на румунському боці не ставили жодних запитань, - розповідає чоловік. - Вони глянули, що є біометричний паспорт, просканували його, проштампували і більше не ставили запитань. Наші прикордонники подарували значок з написом "вітаємо з безвізом". Безвіз - це і економія коштів, і часу. Тепер ми в будь-який час можемо придбати квитки, сісти в потяг і поїхати до країн Європи.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.