Десятки українських електронних ЗМІ у понеділок поширили інформацію про те, що "Асамблея румунів Буковини" просить у Порошенка автономії. Серед тих, хто сьогодні повідомив цю "новину", виявились і цілком поважні столичні видання - Канал 112, телеканал Еспресо ТВ та інші.
У повідомленнях йдеться про те, що нібито "Асамблея" звернулася до президента Петра Порошенка про надання буковинським румунам території для компактного проживання в Чернівецькій області. У тексті новини йдеться посилання на начебто "координатора Ради Асамблеї" Доріни Кіртоаке, яка нібито вважає, що "права румунів та інших національних меншин в Україні серйозно порушуються, а автономія дозволить збудувати захисні механізми".
Щоправда, дана інформація виявилась фейком, при чому вже далеко "не свіжою".
Нагадаємо, влітку 2015 року українські інформаційні портали масово поширювали цю недостовірну інформацію про начебто засідання "Асамблеї румунів Буковини". Проте, чимало експертів заперечили правдивість фактів, викладених у цих новинах.
"Чесно кажучи, я не здивований останнім повідомленням російських сайтів про те, що на Буковині утворили якусь асамблею румунів, яка хоче відділитися від України. Дивно те, що цю інформацію чомусь передрукувало багато українських ЗМІ, -
розповів влітку минулого року редакції molbuk.ua
історик, політолог Ігор Буркут. - Це можна було очікувати. У Кремлі намагаються дестабілізувати ситуацію на західній Україні. Я вже відчував, що іде подібна робота. Це можна було побачити по наших буковинських сайтах румунською мовою. Скажімо, новостворений центр румунської культури на вул. О. Кобилянської. У них є свій сайт, досить цікавий, там багато фотографій, багато історичних фактів, розповідей, але усе це іде під заголовком - "Буковина - румунська земля". Це вже цікавий момент".
"Слід зазначити, що низка подібних інформаційних вкидань (у цих фейках фігурують південні регіони та Чернівецька область) підтверджує тезу про спробу створення якогось "поясу дезінформації", спрямованого на дестабілізацію ситуації в областях України, які багаті на національно-культурні особливості. А також ті регіони, які перебувають з ними по сусідству: наприклад, Миколаїв, Херсон, Кіровоград. Тобто, ми бачимо чергові дезінформаційні бомбардування українських громадян", -
заявив військовий журналіст і експерт Сергій Братчук.
Разом з тим, "фальшивку" помітили і румунські громадські діячі у Чернівецькій області. Так, голова товариства румунської культури імені Міхая Емінеску Василь Бику в коментарі molbuk.ua заявив, що такої події в Чернівцях взагалі не було, а названі в публікації активісти виявилися
вигаданими персонажами.
А фотограф з Чернівців Микола Гавка
технічно довів, що дві новини про Асамблею румунів Буковини, першоджерелом яких є сайт "Новороссия 24", і які поширили ряд сайтів, є пропагандистською фальшивкою.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
20-06-2016, 20:07
0
4 837