DataLife Engine > суспільство > «Про свою роботу не розповідаю ні мамі, ні дружині»

«Про свою роботу не розповідаю ні мамі, ні дружині»

«Про свою роботу не розповідаю ні мамі, ні дружині»

Майор В’ячеслав ПЕРЕПЕЛЮК уже третій рік очолює одну з найвідповідальніших структур Головного управління МНС в області – оперативно-координаційний центр. Саме сюди в першу чергу звертаються люди з усієї області, в яких трапилося нещастя. І В’ячеслав Анатолійович повинен за лічені секунди прийняти рішення, від якого часто залежить людське життя. У його розпорядженні – 14 пожежно-рятувальних частин.
Пожежником В’ячеслав Перепелюк прийшов влаштовуватися після служби в армії. Однією з причин цього став випадок, який особливо запам’ятався. В’ячеславу було 11 років, коли вночі загорівся їхній багатоповерховий будинок на вулиці Коперника, який гасили понад півдоби. В’ячеслав годинами стояв і спостерігав, як пожежники безстрашно забігали в палаючий будинок. Їхня відвага вразила хлопчика. Але тоді він навіть не думав, що колись теж гаситиме пожежі. А незабаром вже виповниться 19 років, як він цим займається. І за цей час брав участь у гасінні сотень пожеж. Отримав звання найкращого працівника пожежної охорони. Нагороджений відзнакою МНС.
Відмінив побачення
і побіг гасити пожежу
Свою першу пожежу В’ячеслав і досі пам’ятає. Була вона не зовсім серйозною, навіть комічною. "На Каличанці в одного чоловіка загорівся старий "Запорожець", – пригадує, сміючись, В’ячеслав. – Я з ентузіазмом взявся гасити його водою – а він ще більше горить. Тоді мені порадили відійти вбік і взялися засипати машину піском. Ось таким був мій перший урок. Але я дуже вдячний своїм співробітникам і тодішньому начальникові караулу Святославові Полякову, які мене багато чого навчили".
– Ніколи не було і не буде двох однакових пожеж, – стверджує В’ячеслав. – Тому в кожному випадку треба приймати окреме власне рішення. Дуже важливо, хто знаходиться поруч із тобою, бо від цього інколи залежить твоє життя. Але в нашому колективі ми сміливо можемо довіряти одне одному, тому досі нічого поганого не траплялося. Проте випадки були різні. Скажімо, 2005 року ми гасили надзвичайно складну пожежу в Чернівцях на вулиці Донбасівській. Такого полум’я ще не бачив! Коли, здавалося, вже погасили, почали переодягатися, усе почалося спочатку. Ми тоді дуже стомилися. Велика пожежа була в дитячому будинку в Молниці Герцаївського району. Тоді довелося виносити з приміщення дітей. Запам’яталася пожежа на вулиці Головній, коли було повністю перекрито рух транспорту. А коли загорівся кінотеатр імені Зої Космодем’янської, у мене вихідний, але я був у центрі – йшов на побачення. Довелося відмінити його і бігти допомагати товаришам. Про страх у той момент не думаєш. Хіба що коли все закінчиться, починаєш все аналізувати і жахаєшся, що все могло закінчитися набагато гірше. Найважче – якщо не вдається врятувати людей. Дивитися на страждання їхніх рідних дуже боляче. Хоча майже у 99,9 відсотка випадків у виникненні пожеж винні самі мешканці. Про свою роботу намагаюся не розповідати ні мамі, ні дружині, щоби не хвилювалися. Хоча вони не дуже задоволені, що мене можуть будь-коли викликати, навіть у вихідні чи під час відпустки.
Іноді просять зловити папугу чи гадюку
Пожежно-рятувальній службі доводиться не лише гасити пожежі, а й займатися іншими справами.
– Майже щодня доводиться виїжджати на неординарні ситуації, – зауважує В’ячеслав. – Вже не кажу про те, що часто знімаємо кішок із дерев, дістаємо з каналізаційних люків собачок. А якось мешканець вулиці Федьковича попросив нас за винагороду піймати його папугу рідкісної породи, який вилетів через вікно. Але ми відмовилися.
Цього року нас п’ять разів викликали з приводу появи гадюк. Одна навіть примудрилася залізти в двигун машини. Щоби зловити її, довелося повністю розбирати авто. А ще ми рятували багатьох людей від шершнів, яких цьогоріч розвелося дуже багато. Хоча не маємо засобів боротьби з ними. Звернулися до природозахисників, а вони відповіли, що це не їхня справа. Ніби це наша? Нам просто шкода людей, бо їм немає до кого звернутися.
В’ячеслав Перепелюк здавна захоплюється рибками. Вдома і на роботі в нього є великі акваріуми, за якими він доглядає. А на інші захоплення, як зізнався, часу не вистачає.
Надія БУДНА



Повернутися назад