DataLife Engine > політика, влада > Десяток депутатів міської ради можна «вигнати» за прогули

Десяток депутатів міської ради можна «вигнати» за прогули

Хоча депутати міської ради повинні ходити на всі сесії, представляючи і захищаючи там інтереси громади, є серед них і запеклі прогульники, які нечасто з’являються у сесійній залі.

– Лише троє депутатів не пропустили жодного засідання, – розповів голова постійної комісії з питань законності, прав людини, регламенту, депутатської діяльності та етики Василь ЗАБРОДСЬКИЙ. – Це секретар міської ради Троян Єремічук (щоправда, для нього відвідування засідань є роботою), Наталія Коцур і Валерій Топало. А згідно з чинним законодавством, 10-15 наших депутатів можна позбавити повноважень – закон передбачає можливість відкликання депутата за пропуск понад 50% сесій, засідань комісій та днів депутата.

Пропускають засідання через відрядження й хвороби

Василь Забродський як голова профільної комісії щороку інформує сесію про роботу депутатів. За його словами, у міській раді є депутат, який не відвідав ще жодної сесії від початку скликання за чотири роки. Щоправда, у нього є поважна причина – важка хвороба.

Депутатів, які за останній рік пропустили більше половини сесій, – 10-15. А тих, хто пропускає засідання комісій, – ще більше. Зокрема голова однієї з постійних комісій ради за останній рік не відвідав жодного її засідання.
Закон передбачає наступні дії щодо прогульників. Профільна комісія готує пропозицію на сесію, яка звертається до від­повідної фракції. Тоді партійна організація має ухвалити рішення про виключення депутата-прогульника та обрання депутатом наступного у партійному списку. Досі ще жодного прецеденту не було, партії не поспішають позбавляти повноважень своїх депутатів.

З початку скликання лише троє нових депутатів потрапило до ради – двоє замість померлих, ще один – замість Ігоря Шкіри, який потрапив до Верховної Ради.

У нинішньому скликанні ще жодного разу в сесійній залі не зібралося 60 депутатів. Про це повідомив начальник організаційного відділу міської ради Олександр ФУСТІЙ. Відвідуваність загалом непогана, але до повного складу завжди кількох не вистачає. А останнім часом навіть збирається до 50.

Василь Забродський каже, що найчастіше пропускають засідання через зайнятість. Так, систематичним прогульником є депутат від "Нашої України" Іван Гешко. Але причини у нього справді поважні – знаменитий спортсмен часто бере участь у зборах та інших спортивних заходах по всьому світу, тож не може відвідувати всі сесії.

– Проблеми "прогулювання" сесій у нас немає, – запевнив голова фракції "Нашої України" Василь МАКСИМ’ЮК. – Якщо хтось із членів нашої фракції пропускає засідання, то винятково з поважних причин – відрядження або хвороба. Всі наші депутати сумлінно виконують свої обов’язки, ніхто з партії не виходив, тож позбавляти їх повноважень немає потреби.

Щоправда, іноді фракції мобілізовують свої ряди. Так, один із депутатів переїхав до Києва і пропустив чимало сесій. Та останнім часом знову приходить – дорога від столиці неблизька, але фракція сказала "треба".
Працівники оргвідділу і депутати зі стажем згадують, що і за мажоритарної системи, коли кожного депутата обирали від конкретного округу, явка на сесіях була не кращою – повний склад збирався на першу і на останню сесії скликання, та й то не завжди.

Голосує за себе і за товариша

У Верховній Раді періодично виникають скандали через голосування чужою карткою. У міській раді такі випадки теж трапляються.

Кожен депутат перед початком сесії отримує картку для голосування, яку після сесії повертає. По дві картки нікому не видають – можна брати лише свою. Однак далеко не всі депутати залишаються до кінця сесії, часто ідуть у справах раніше, залишаючи картку своїм товаришам. У фракціях не бачать у цьому жодних проблем, адже депутат на сесію все-таки з’явився, а голосування з найважливіших питань наперед узгоджується фракціями. Втім, визнають, що іноді навмисно привозять депутата, наприклад, хворого, який отримує картку і віддає її своїм товаришам. Порушення тут немає, бо чітко процедура поводження з картками регламентом не виписана.

При цьому Василь Забродський, який також є головою фракції, не вважає голосування чужою карткою чимось поганим.

– За нинішньої партійної системи перед виборцями відповідає не окремий депутат, а фракція, – сказав Василь Іванович. – Тому несуттєво, скільки саме депутатів було на сесії. Важливо, чи виконує взяті на себе зобов’язання партія. 
Ігор ДОВГАНЬ



Повернутися назад