DataLife Engine > політика, влада > Знову котимося до нових дострокових виборів

Знову котимося до нових дострокових виборів

Гаряча політична осінь почалася. Уже першого парламентського дня ситуативна коаліція БЮТ, Партії регіонів, КПУ практично не залишила каменя на камені на президентських владних повноваженнях – прем’єру навіть дозволили звільняти міністрів оборони і закордонних справ. А в ніч з вівторка на середу пропрезидентська „Наша Україна” заявила про вихід з демократичної коаліції. Як ситуація розвиватиметься далі? Думки експертів.
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим КАРАСЬОВ вважає, що нова коаліція у Верховній Раді створена не буде. За його словами, шлях від “парламентської комбінації”, наприклад, у вигляді ПР і БЮТ, до коаліції в тому ж самому складі, досить непростий і на цьому шляху є багато перешкод. “Коаліція померла і можна їй вже виписувати свідоцтво про смерть, але виписувати свідоцтво про народження нової коаліції я б не поспішав. Отже, нової коаліції немає і не буде, будуть нові дострокові вибори на початку або в другій декаді грудня 2008 року”, - сказав він.
На думку президента Центру соціальних досліджень “Софія” Андрія ЄРМОЛАЄВА, “стабільна робота у нових коаліцій, наприклад, у складі ПР-БЮТ, або, що ще менш вірогідно, ПР-НУ, неможлива”. На переконання А.Єрмолаєва, це буде дестабілізувати ситуацію для кожної політичної сили, оскільки ціна питання - майбутні вибори, рейтинги, не кажучи вже про президентські перегони.
А.Єрмолаєв переконаний, що дострокові парламентські вибори відбудуться. Він вважає, що саме президентська сторона на цих виборах буде найбільш послаблена. “Більше того, я думаю, що проголошення президентом політичної війни усім може каталізувати питання про дострокове переобрання і самого президента”, - додав політичний експерт.
“Нових коаліцій не буде. Будуть вибори, і вони будуть обопільними, тобто будуть стосуватись і парламента, і президента. Кожен день буде вирішальним. У будь-якому разі, це питання або кінця 2008 року, або початку 2009 року”, - прогнозує експерт.
Професор політології, науковий директор Школи політичної аналітики НаУКМА Олексій ГАРАНЬ вважає найбільш раціональним варіантом для президента і “Нашої України” повернення НУ і БЮТ за стіл переговорів. Будь-який інший варіант, на думку експерта, стає програшним. О.Гарань зазначив, що варіант дострокових виборів для “Нашої України” надзвичайно складний, оскільки президент немає з ким йти на вибори.
Експерт також вважає можливим варіант коаліції “Нашої України” і Партії регіонів, але програшним з іміджевої точки зору. “Коаліції між БЮТ і ПР теж не буде. Що б не казали, але це абсолютно очевидно”, - сказав він.
За словами О.Гараня, є також інший варіант – болото, коли немає коаліції, а є тільки ситуативна більшість.
Директор Київського Інституту проблем управління імені Горшеніна Кость БОНДАРЕНКО вважає, що в разі проведення дострокових парламентських виборів “Наша Україна” матиме “мізерні” шанси. Проте політолог все-таки вважає, що в українських політиків “вистачить здорового глузду”, аби відновити старий формат коаліції, повернутися до Status Quo станом на перше вересня цього року.
“Гадаю, що Тимошенко вже достатньо вказала Ющенкові на його місце в системі української політики, вказала на можливості нової коаліції. Як на мене, вихід може бути один – Тимошенко домагається відставки (глави Секретаріату Президента) Віктора Балоги, домагається нормалізації стосунків з Ющенком і країна починає жити, працюючи нормально над соціально-економічними проблемами”.
Говорячи про можливість нового формату парламентської коаліції - між БЮТ та Партією регіонів - К.Бондаренко зазначив: “Якщо Тимошенко погодиться на формальну коаліцію з Партією регіонів, їй буде дуже важко пояснити своєму електоратові, чому вона пішла на цей крок”. Водночас, за його словами, президент не враховує одного нюансу: “Якщо Тимошенко піде на широку коаліцію, то електорат їй буде просто не потрібен і пояснювати їй нікому нічого не доведеться. Тому що 370 голосів, які будуть у її активі, тобто в нової коаліції, дозволять міняти, переформатовувати владу в країні”. (За матеріалами УНІАН)



Повернутися назад