DataLife Engine > Новини України / новини > Ще майже 30 українців утримуються російськими спецслужбами за абсурдними звинуваченнями

Ще майже 30 українців утримуються російськими спецслужбами за абсурдними звинуваченнями

Ще майже 30 українців утримуються російськими спецслужбами за абсурдними звинуваченнями

Не Надією єдиною. Ще майже три десятки українських заручників захопили російські спецслужби за час агресії проти нашої держави, йдеться в сюжеті ТСН.

Схема стандартна – українців затримували на території Російської Федерації або ж в окупованому Криму. Звинувачення, кажуть правозахисники, подекуди абсурдні.

За шпигунство засудили на 11 років українця, який ніколи не був у Росії. За участь у першій чеченській війні судять людину, яка в той була у столиці. І все заради того, аби влаштувати шоу і очорнити Україну.

Катування, приниження, побої та знущання – через це пройшов чи не кожен із майже трьох десятків бранців. Усіх об'єднує одне – відмова співпрацювати з російською ФСБ, сфабриковані звинувачення і майже завжди обвинувальний вирок.

За долею Олега Сенцова та Олександра Кольченка українці стежили так само пильно, як і за справою Надії Савченко. Режисеру Ростовський суд дав 20 років за ґратами. Активісту Кольченку – 10. При цьому навіть під катуваннями українці провину визнавати відмовилися.

Одним із ключових свідків мав стати українець Геннадій Афанасьєв. Але і він відмовився свідчити, заявивши про тиск. Разом із іншим фігурантом справи Олексієм Чирнієм Афанасьєв отримав 7 років. Нині Сенцов, Кольченко та Афанасьєв заповнили документи для екстрадиції та чекають рішення від Росії.

Миколі Карпюку та Станіславу Клиху свій вирок лише доведеться почути. Держобвинувачення у Грозному просить по 22 роки колонії суворого режиму – нібито за участь у чеченській війні в 1990-х. Захист вимагає зняти обвинувачення, адже термін давності за тими статтями вже сплив. А саму справу Карпюка-Клиха називають абсурдом. Адже у час війни обоє були в Україні і цьому є численні свідчення. Щойно вирок оголосять, український Мін'юст проситиме про передачу бранців.

Наразі таких прохань – понад десяток. У одному із них – ім'я Юрія Солошенка, колишнього директор полтавського заводу "Знамя", звинуваченого у шпигунстві. Солошенку дали 6 років суворого режиму. Родичі переживають, що 73-річний чоловік з онкологією стільки не протягне і може не дочекатися екстрадиції.

Киянина Валентина Виговського затримали в Криму. Теж за шпигунство проти Росії. При цьому сам Валентин ні в правоохоронних органах, ні військових ніколи не працював. І найголовніше – ніколи не був у Росії до арешту. Слідчі ж запевняють, що інформацію він нібито збирав через інтернет: цікавився російською авіацією та бронетехнікою. Валентин отримав 11 років. Але попри це – чоловік та його рідні вірять у повернення додому.

Сімферопольця Олександра Костенка засудили за побиття "беркутівця" на Євромайдані. За яким законом Росія судить українця за побиття іншого українця на українській території – нісенітниця для світового правосуддя. І таких нісенітниць, припускають правозахисники, українці можуть почути іще більше. Бо про багатьох українських ув'язнених на Батьківщині можуть і не знати.

На питання, як із цим боротись, кажуть – потрібен розголос на увесь світ. І, можливо, тоді бранці нарешті зможуть повернутися до України.

Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook



Повернутися назад