Що станеться з тілом, якщо їсти гарбуз щодня
За словами дієтологів, існує п'ять основних способів, якими щоденне вживання гарбуза може вплинути на здоров'я.
Про це пише УНІАН
{reklama}
Чи корисний гарбуз?
Дієтолог Шері Нельсон сказала, що гарбуз сповнений поживних речовин, які приносять користь організму. "Він багатий на вітаміни, такі як A, C, E і кілька вітамінів групи B, а також містить мінерали, такі як калій, магній і марганець. Гарбуз також є хорошим джерелом харчових волокон, які підтримують травлення", - пояснила вона.
На додаток до цих поживних речовин, гарбуз також багатий на антиоксиданти, включно з бета-каротином, які допомагають захистити організм від вільних радикалів і знижують окислювальний стрес. Це, за її словами, може допомогти захиститись від хронічних захворювань.
Дієтолог Дженніфер Хаус додала, що вживання насіння також корисне. "Усього одна унція насіння гарбуза містить 9 грамів білка, 2 грами клітковини й 40% добової потреби в магнії", - розповіла вона.
І Гаус, і Нельсон зазначили, що абсолютно безпечно, і навіть корисно, їсти гарбуз щодня.
5 способів, якими вживання гарбуза щодня може вплинути на організм
1. Покращується травлення
Дієтологиня Серена Беналі зазначила, що якщо почати їсти гарбуз щодня, то одразу ж покращиться травлення. Це, за її словами, пов'язано з тим, що гарбуз містить клітковину, яка допомагає запобігти закрепу.
2. Зміцнення імунної системи
"Регулярне вживання гарбуза зміцнює імунну систему, підвищуючи здатність організму боротися з інфекціями", - сказала Нельсон. Хаус додала, що антиоксиданти в гарбузі також допомагають підтримувати імунну систему. "Вітамін С і вітамін А, які містяться в м'якоті гарбуза, можуть підтримувати здорову імунну систему", - уточнила вона.
3. Енергія і настрій стануть стабільними
Якщо ви відчуваєте підйоми і спади рівня енергії або настрою протягом дня, включення гарбуза в раціон може допомогти почуватися стабільніше.
4. Підтримка здоров'я очей
Хаус зазначила, що гарбуз містить лютеїн і зеаксантин, дві поживні речовини, які мають вирішальне значення для здоров'я очей. "Лютеїн і зеаксантин у гарбузі можуть запобігти катаракті та віковій дегенерації жовтої плями, підтримуючи здоров'я очей", - сказала фахівець. Тож якщо ви хочете зберегти здоров'я очей із віком, додавання гарбуза до раціону - чудовий спосіб зробити це.
5. Зниження ризику хронічних захворювань
Оскільки гарбуз такий багатий поживними речовинами й антиоксидантами, всі три дієтологи стверджують, що його регулярне вживання може допомогти знизити ризик хронічних захворювань, включно з хворобою Альцгеймера, хворобами серця і деякими видами раку. "Тривале вживання гарбуза забезпечує протизапальні антиоксиданти, такі як бета-каротин, що можуть захистити організм від раку, хвороб серця і діабету", - зазначила Хаус, додаючи, що ця поживна речовина також пов'язана зі зниженням ризику хвороби Альцгеймера.
Якщо у вас високий кров'яний тиск, Хаус порадила готувати їжу з олією насіння гарбуза або приймання добавок з олією насіння гарбуза. Крім того, Нельсон зазначила, що клітковина і калій у гарбузі також корисні для контролю рівня холестерину та артеріального тиску.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад