DataLife Engine > --- > Вода затопила будинки, городи і зруйнувала мости

Вода затопила будинки, городи і зруйнувала мости

Затяжні дощі, які охопили Буковину, стали справжнім лихом майже для всіх районів краю і обласного центру. У Чернівцях, за повідомленням УМНС в області, найгірша ситуація склалася у Садгорі, де було знеструмлено насосну станцію в Рогізній, внаслідок чого житлові масиви району залишилися без водопостачання. Затоплено підвали і квартири на вул. Головній, Курильській, Б. Хмельницького, Південно-Кільцевій. Найбільше потерпають ті мешканці, квартири яких розташовані, як правило, на останніх поверхах – у тих будинках, дахи яких давно не ремонтувалися.

Однак стихія найболючіше вдарила по гірських районах Буковини – Вижницькому і Путильському.

Приміром, у ніч із середи на четвер у Берегометі біля хутора Стебник вода змила 50 метрів берега, підмила ліву опору підвісного мосту поблизу місцевого ринку, зрушила дамбу, не кажучи вже про підтоплення земельних ділянок. У Долішньому Шепоті в урочищі Козишино повінь розмила лісові дороги, а в урочищі Петрівцях – 160 метрів насипу.

– У Берегометі ми зуміли добре укріпити і дамбу, і міст, – розповів голова Вижницької райдержадміністрації Василь Соломко. – Для цього довелося звалити декілька смерек. Гірше в таких селах, як Банилів, Слобода, Мигове, Вашківці, частково в Іспасі, де підтоплено понад 50 будинків і ще до 200 вода підійшла впритул. Для допомоги людям задіяли всі наявні у нас засоби. За попередніми підрахунками, району завдано збитків на п’ять мільйонів гривень. Адже потерпіли й сільськогосподарські угіддя селянських господарств.

Десятки одиниць техніки й різних бригад задіяно для допомоги потерпілим у Путильському районі. Тут гірські потоки, які перетворилися на ріки, розмили гірські дороги і, влившись у Черемош, зруйнували підходи до мостів, зокрема, у Петрашах. Село залишилося без сполучення з райцентром. Також підтоплено земельні ділянки у Розтоках і Підзахаричах. На щастя, людських жертв немає. А ось у Герці внаслідок розливу ставу довелося терміново відселяти із підтоплених 40 будинків 120 осіб, вода затопила і приміщення райвідділу міліції. Евакуація людей відбулася і в селі Горбовому.

На чотири метри піднявся рівень води у Пруті, що призвело до загрози підтоплення гравійно-піщаного кар’єру у Неполоківцях Кіцманського району. А ось працівники облрибкомбінату встановили сітки на ставках для затримання риби, відкрито всі шлюзи. Перелив води стався й через дамбу ставка Казенний, що у Кельменцях.

Велика повінь вчора ще більше ускладнила ситуацію.

Приміром, у Вижницькому районі додатково знищено сотні метрів прокопів, дамб, доріг. Зокрема, тільки до Виженки вода змила п’ять кілометрів дороги. А ось у Путильському районі протягом трьох діб розмито і зруйновано 44 мости, пошкоджено 23 км автодоріг, змито паводком 25,7 км лісових доріг та 1,2 км підгірних стінок берегів. А ось нижче форельного господарства у Лопушній знищено 210 метрів дамби. Всього на Путильщині постраждало 11 населених пунктів, а попередні збитки вже оцінено в 2,5 млн гривень.

Невтішна ситуація й з електропостачанням. За даними ВАТ ЕК "Чернівціобленерго", знеструмлено 142 населені пункти. В районах стихійного лиха невпинно тривають відновлювальні роботи. Вчора, приміром, працювала 61 бригада електриків, десятки аварійних підрозділів з технікою працюють в усіх населених пунктах, потерпілих від повені. А ось співробітники УМНС займаються відкачуванням води з підтоплених приміщень у Чернівцях та районах області. Мобільна оперативна група УМНС разом з інженерною технікою і плавзасобами працювала у Герці. Остаточна сума збитків, завданих стихією народному господарству області, встановлюється. 



Повернутися назад