Сток – фірмовий одяг для небагатих

На "секондівських" фабриках товар можуть сортувати за різним принципом, але найчастіше – за ступенем зношеності. Таким чином уживані речі бувають чотирьох категорій:
- Люкс, або екстра – речі, на яких не видно жодних ознак зношеності.
- Перша категорія – непошкоджені речі, без плям, з незначними проявами зношеності.
- Друга– часто трапляються речі з пошкодженнями, плямами, помітно, що ношені.
- Третя – просто лахміття.
У межах цих категорій речі можуть сортувати за сезонністю, іншими ознаками (чоловіче, жіноче, дитяче, сорочки, спідниці, светри тощо).
Зовсім окремий вид секонд-хенду – це так званий "оригінал". Тут може траплятися і люкс, і лахміття. Це речі, які потрапляють у продаж безпосередньо від людей, що їх здали. Часто навіть у тих самих пакетах.
Що таке сток
Майже одночасно з появою секонд-хенду на спеціалізованих ринках почали продавати й нові речі за досить низькими цінами. Їх невживаність можна було визначити наявністю не лише етикетки, а й розмірного ряду, багатьох екземплярів однієї моделі. Згодом такого одягу, взуття стало більше. Цілі магазини почали спеціалізуватися на нових речах за зниженими цінами. Професійною мовою ці речі називають стоком.
Справжній сток продають фабрики, що займаються пошиттям одягу. Зокрема, і дуже престижних та дорогих марок. Це може бути забракована партія, в якій, приміром, вийшов нерівним шов чи якась деталь – не на своєму місці. Сток – це також наслідок перевиробництва. Великі фабрики завжди планують випуск продукції з певним запасом – з розрахунку на можливий брак, приміром. Але якщо все гаразд – магазини просто не можуть прийняти більшу кількість речей, і частина йде на сток. Стоком можуть бути також речі, які використовувалися на показах, демонструвалися на манекенах тощо. У таких випадках вони найчастіше продаються поштучно. Загалом же сток, як і секонд-хенд, пакують чималими партіями і продають на вагу. Часто у нас називають стоком і речі, які полежали у бутиках та не продалися. Це – дещо інша категорія товару. Її на Заході називають аут-лет.
Як не дати себе обманути
- Майте на увазі: далеко не всі, хто торгує стоком, визнають це. Тобто, деякі продавці видають сток за повноцінний актуальний фірмовий одяг чи взуття, збільшуючи реальну ціну іноді вдесятеро. Викрити шахраїв важко, але можна. По-перше, запитуйте документи на товар. По-друге, уважно оглядайте речі – кожен шов, кожен гудзичок. Якщо бодай на кількох речах щось буде не так – це вже підстава для підозр. І ще одне: якщо ви – справжня модниця, уважно стежте за новинками вашої улюбленої марки. Це зараз реально, зокрема, через Інтернет, журнали, каталоги. Якщо вам показують нібито найновіший товар, а ви бачили його на сайті марки минулого сезону – це стовідсотковий сток.
- Пам’ятайте, що сток не може коштувати так само дешево, як секонд-хенд, але й не може бути таким дорогим, як новий одяг. Зазвичай кілограм стоку відомих європейських марок продають за ціною від 16 до 70 євро.
- Нечесні продавці "підмішують" до стоку секонд-хенд категорії екстра чи навіть першої. Просто придивляйтеся.
Повернутися назад