DataLife Engine > --- > Сезон опалення розпочніть із «санітарного дня»

Сезон опалення розпочніть із «санітарного дня»

Городяни, які користуються автономним опаленням, минулого тижня вже відкрили опалювальний сезон. Однак мало хто замислився над тим, як ця подія позначилася на його організмі.

Згідно з гігієнічними нормами, оптимальною для людини температурою повітря у приміщенні є 18-20 градусів. Найбільш комфортна відносна вологість – 30-60 відсотків. Але у багатьох з нас сама згадка про "оптимальні 18 градусів" викликає лише роздратування: батареї центрального опалення у багатоквартирних будинках здебільшого дають таку температуру, а люди все одно мерзнуть. У чому ж річ?

Виявляється – у нашій фізіології. Людина, як теплокровна істота, постійно віддає у довкілля надлишкове тепло. Половину – променевим теплообміном, чверть розвіюється повітрям (конвекція), і ще чверть випаровується з поверхні шкіри. Якщо променева тепловіддача "зашкалює" – ми почуваємося вкрай погано, а таке трапляється за низької температури навколишніх поверхонь. Цей дискомфорт знайомий, наприклад, водієві, який заходить зимового ранку до промерзлого металевого гаража. Звісно, у квартирах аж таких екстремальних умов не буває, але що таке холодні стіни давно не опалюваного приміщення, знають майже всі. Натомість нам імпонує збільшення тепловіддачі конвекцією – воно дає відчуття приємної прохолоди влітку та свіжості взимку. А таке можливо лише за досить низької температури повітря. Отже, виходить, що нашому організмові потрібне поєднання непоєднуваного – теплих поверхонь навколо і прохолодного повітря. Насправді ці умови – не такі вже й недосяжні. Їх забезпечує так зване панельне опалення, "заховане" у стінах чи підлозі. Зараз тепла підлога стала досить "модною", але залишається найдорожчим із видів опалення. Що ж робити людям, яким цей комфорт недоступний?

Досягти ідеальної терморегуляції за неідеальної системи опалення, звичайно ж, неможливо, але можна дещо покращити мікроклімат у домівці і, відповідно, своє самопочуття. Лікар-алерголог Наталя ВАНКЕВИЧ радить пам’ятати про те, що газове опалення – пічки, конвектори – сушить повітря. Покращити мікроклімат можна за допомогою будь-якої ємності з водою, поставленої біля опалювального пристрою. Та головна вимога побутової гігієни – ретельне прибирання під час опалювального сезону, адже як пічки з конвекторами, так і всі можливі радіатори, активно притягують пилюку. Тож починати опалювальний сезон варто із "санітарного дня", а потім регулярно його повторювати. Тоді в опалюваному приміщенні дихатиметься легше, і менше допікатимуть нежить та кашель, появу яких ми часто пояснюємо застудою. 



Повернутися назад