Вчені назвали найкращий спорт для людей 50+

Багато хто вважає, що найкраща фізична активність для людей старше 50 років - це щоденна ходьба. Однак нове дослідження Гарвардської медичної школи пропонує ще кращий варіант, який комплексно зміцнює і тіло, і розум.
Про це пише РБК-Україна.
Що кажуть у Гарварді?
Експерти завжди наголошували, що фізична активність є ключовою для здоров'я в будь-якому віці. Ходьбу часто рекомендують людям старшого віку через її простоту та низький ризик травм.
Проте дослідження під керівництвом доктора Пітера М. Вейна показало, що бойові мистецтва, а особливо Тай-Чі, є надзвичайно корисними для людей віком 50+, оскільки вони підтримують "фізіологічну складність тіла".
"Такі дисципліни, як Тай-Чі, Айкідо та Він-Чун, характеризуються повільними, усвідомленими рухами, які з глибокою повагою ставляться до тіла. На відміну від монотонної ходьби чи бігу", - пояснюють автори дослідження.
Основні переваги бойових мистецтв для людей 50+
Покращення балансу та стабільності
Заняття зосереджені на рівновазі та усвідомленні власного тіла. Контрольовані рухи допомагають людям почуватися більш стійкими на ногах, що знижує ризик падінь.
Зміцнення тіла без шкоди для суглобів
Ці практики забезпечують повноцінне тренування, яке залучає як розум, так і тіло, але не створює надмірного навантаження на суглоби.
Загострення розуму та пам'яті
Бойові мистецтва вимагають запам'ятовування та виконання складних послідовностей рухів. Це чудово стимулює розумову концентрацію та тренує пам'ять.
Таким чином, якщо ви шукаєте активність, яка не лише підтримає фізичну форму, а й покращить когнітивні функції, варто звернути увагу на східні практики.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.
Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад