DataLife Engine > новини / Новини Чернівців / Публікації > В Україні затвердили мережу медзакладів: що змінилося у лікарнях Буковини

В Україні затвердили мережу медзакладів: що змінилося у лікарнях Буковини



З 1 липня в Україні затвердили мережу медичних закладів.

У Чернівецькій області теж змінилася структура медичних закладів, пише molbuk.ua.

{reklama}

Лікарні реформували у надкластерні, кластерні та звичайні. У Чернівецькій ОВА зазначають, що вдалося зберегти усі лікарні і жоден медичний заклад не будуть закривати.

Директорка департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Наталя Свестун пояснила, що у Чернівецькій області працюватиме три надкластерні заклади, шість кластерних закладів, шість загальних закладів та п’ять спеціалізованих закладів.

Мережа медичних закладів у Чернівецькій області

Надкластерними закладами стали: Чернівецька обласна клінічна лікарня, Лікарня швидкої медичної допомоги і Чернівецька обласна дитяча лікарня.

Спеціалізовані заклади: Чернівецький обласний перинатальний центр, Центр соціально-значущих хвороб, Чернівецька обласна психіатрична лікарня, Чернівецький обласний кардіологічний центр та Буковинський онкологічний центр.

Шість кластерних закладів: Центральна міська лікарня у Чернівцях, Сторожинецька багатопрофільна лікарня, Кіцманська багатопрофільна лікарня, Вижницька багатопрофільна лікарня, Сокирянська багатопрофільна лікарня, Хотинська багатопрофільна лікарня

Шість загальних закладів: Глибоцька багатопрофільна лікарня, Новоселицька лікарня, Герцаївська міська лікарня, Заставнівська багатопрофільна лікарня, Кельменецька багатопрофільна лікарня, Путильська багатопрофільна лікарня.



Мережа медичних закладів у районах

Надкластерні лікарні будуть у кожному з трьох районів області — Чернівецькому, Дністровському та Вижницькому.

Найбільший госпітальний кластер — це Чернівецький. Кількість населення тут складає 654 тисячі особи.

Вижницький район налічує 92 тисячі населення. Тут буде кластерна Вижницька багатопрофільна лікарня і загальний заклад Путильська багатопрофільна лікарня.

Дністровський госпітальний кластер налічує 157 тисяч населення. За нормами мав би бути створений один надкластерний заклад. Але район має велику географічну протяжність, тому у міністерстві охорони здоров’я погодило два кластерні заклади — Сокирянська багатопрофільна лікарня та Хотинська багатопрофільна лікарня. Загальним закладом залишається Кельменецька багатопрофільна лікарня.



Які послуги надаватимуть медичні заклади?

Загальний медичний заклад надає шість послуг: хірургічні, терапевтичні, педіатричні. Тут будуть виконувати операції легкої і середньої складності.
Кластерні заклади повинні надавати 20 медичних послуг.

Надкластерні медичні заклади надають 28 медичних послуг. Виконують важкі оперативні втручання та надання медичної допомоги.

Не у всіх медичних закладах можуть лікувати інсульт, тому пацієнта, наприклад, з Вижницького району будуть направляти з цією проблемою не у загальний, а у кластерний заклад, де зможуть надати профільне лікування.
У загальних закладах не будуть робити складні хірургічні операції.


Які зміни запровадили у лікарнях?

Минулого року до Чернівецької обласної лікарні приєднали обласний шкірно-венерологічний диспансер та ендокринний центр. Це наразі єдиний медзаклад, але вони працюють у своїх корпусах.

Також прортитуберкульозний диспансер та ВІЛ-центр стали Центром суспільно- значущих хвороб.

У Чернівцях до Центральної міської лікарні приєднали пологовий будинок №2 та міську лікарню №4.

Не у всіх медзакладах будуть приймати пологи, зокрема це стосується Кельменецької та Путильської загальних лікарень. Вони не змогли законтрактувати цю послугу з НСЗУ. Адже якщо заклад немає 1560 пологів на рік, то цю послугу не можуть надавати. Екстрені пологи приймуть, але жіноча консультація та сімейний лікар повинні вчасно відправити жінку у кластерний заклад. Зокрема жінки з Путили повинні їхати народжувати до Вижниці.

Певний перелік послуг у загальних лікарнях не будуть виконувати. Наприклад, у загальному закладі не лікуватимуть інсульту і не проводитимуть гемодіаліз. Але сімейні лікарі знають мережу медичних закладів і мають правильно скеровувати свого пацієнта.



Як потрапити до лікарні?

Сімейний лікар виписує електронне направлення і пацієнт може звернутися у будь-який медичний заклад за допомогою. Пацієнт має знати, якщо він захворів, то у кластерній лікарня його району має прийняти пацієнта у будь-якому випадку.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад