DataLife Engine > новини / Новини Чернівців > Лікарня в гірському районі Буковини закупила дороге обладнання: які складні операції можна буде тепер проводити - фото

Лікарня в гірському районі Буковини закупила дороге обладнання: які складні операції можна буде тепер проводити - фото


Путильська багатопрофільна лікарня закупила дороге та надзвичайно важливе обладнання для проведень лапароскопічних операцій у гінекології та хірургії.

Про це йдеться на фб-сторінці закладу, пише molbuk.ua

{reklama}

Лапароскопія належить до малоінвазивних методів хірургії, що передбачає проведення діагностичних досліджень та операцій на органах черевної порожнини і малого тазу через невеликі розтини.

"Сьогодні, 25.01.2022 року в нашому закладі ще одна визначна дата. Одна з нездійсненних місій виконана. Лікарнею закуплено лапароскопічну стійку з повним набором обладнання та інструментарію для проведень лапароскопічних операцій у гінекології та хірургії", - йдеться у дописі.

Перевага лапароскопії в тому, що термін перебування пацієнта в стаціонарі скорочується до 1 тижня. Після втручання - практично повна відсутність неприємних відчуттів, швидке загоєння місць проколів, дуже малі рубці на тілі, мінімальний ризик ускладнень.

"Лапароскоп сьогодні уведено в експлуатацію та проведено навчання медичного персоналу інженерами. При діагностиці та оперативному лікуванні органів черевної порожнини та органів тазу полегшить роботу нашим хірургам та акушер-гінекологам,а пацієнти після операції себе будуть відчувати комфортніше та швидше зможуть піти додому", - зауважують медики.

Як проводиться лапароскопія

В ділянці проведення операції робляться проколи, що не перевищують 0,5-1,5см. Через прокол вводиться лапароскоп - основний інструмент, який являє собою телескопічну трубку, з системою лінз та оптичним кабелем із світловим діодом. Лапароскоп підключений до відеокамери, що дозволяє транслювати зображення високої чіткості та якості на монітор операційної.

Оптика дозволяє не лише побачити хворий орган у збільшеному до 40 разів вигляді, але й оглянути його у різних ракурсах.

Доступ до хворого органу отримується шляхом закачування вуглекислого газу в навколо оперативну ділянку, що розправляє прилеглі тканини та дає можливість розглянути її ретельно. Тривалість лапароскопічної операції складає 45-50 хвилин під загальною анастезією.

У деяких випадках (наприклад, при видаленні апендициту чи лапароскопії жовчного міхура) є необхідність проводити дві лапароскопічні операції – одна з діагностичної метою, інша є безпосередньо оперативним лікуванням.










Раніше повідомлялося, що місцеві медики спільно з колегами з Чернівців успішно провели в Усть-Путилі унікальну операцію хлопчикові, які важко травмував черевну порожнину.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад