DataLife Engine > новини > Користь і шкода мандаринів: чим особливий новорічний фрукт та кому їх краще не їсти

Користь і шкода мандаринів: чим особливий новорічний фрукт та кому їх краще не їсти


Мандарин - невід'ємний атрибут новорічних свят, але мало хто знає, що усіма улюблений фрукт може принести як користь організму, так і нашкодити.

Мандарини вважаються дуже корисними для здоров'я, хоча деяким людям вони можуть бути шкідливі, пише fruitscity.

{reklama}

Чим корисні мандарини?

Фрукти містять в собі велику кількість різних кислот, а також вітамінів, тому його можна сміливо рекомендувати при нестачі цих речовин в організмі. Також в мандаринах є природні антисептики, що допомагає боротися з бактеріями. Цитрусові здатні зміцнити імунітет за рахунок вмісту великої кількості аскорбінової кислоти.

Фрукт хороший при боротьбі з простудними захворюваннями, особливо цінується цедра мандарина, бо вона допомагає розріджувати мокротиння і зменшити кашель. Мандарин також дозволяє збити температуру, активізувати захисні сили організми проти ГРВІ та грипу, А ось мандаринове масло відоме своїм седативним ефектом, воно заспокоює, покращує сон, допомагає позбутися від почуття тривоги.

Вони сприяють поліпшенню травлення - у фрукті багато клітковини і пектину, які прискорюють пересування їжі і активізують обмін речовин. Мандарини можуть стати частиною дієтичного харчування, оскільки сприяють зниженню ваги, хоча і містять достатньо цукру.

Шкода мандаринів - кому їх потрібно їсти з побоюванням

Мандарини рекомендується вживати з обережністю, оскільки вони відносяться до алергенних фруктів. Крім того, їх слід обмежити або виключити з раціону при:

- захворюваннях кишечника і шлунка (гастрит з підвищеною кислотністю, виразка), так як аскорбінова кислота дратує пошкоджену слизову

- наявності гепатиту, нефриту або холециститу - через шкоду печінки

- підвищеному апетиті і харчовому розладі – не можна їсти фрукт на голодний шлунок і відразу після їжі.

Також не варто давати мандарини дітям до трьох років або обмежити вживання до декількох часточок в день.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад