DataLife Engine > новини > Психологи попередили про небезпеку соцмереж для роботи мозку

Психологи попередили про небезпеку соцмереж для роботи мозку

Психологи попередили про небезпеку соцмереж для роботи мозку

Згідно з останніми дослідженнями, в онлайні людина проводить від семи годин в день. У той час, як на живе спілкування припадає менше двох годин. Віртуальний світ впливає на здатність мислення і планування майбутнього. До чого може привести часте занурення в світ онлайну – читайте в матеріалі.

Sms-повідомлення, коментарі в соцмережах або електронні листи. За останніми дослідженнями, кожні 12-15 хвилин в середньому, людина відволікається на телефон. І для того, щоб мозок повернувся в звичайну роботу, потрібно мінімум 23 хвилини.

{reklama}

Отже, ми відволікаємося частіше, ніж наш мозок встигає запустити робочу хвилю. Це небезпечно, перш за все для особистого розвитку, запевняє клінічний психолог Тетяна Сказкіна.

"Якщо ми прокрутити в перебігу дня від 80 до 100 сторінок в соціальних мережах, ми не можемо зберегти цю інформацію – вона просто не відкладається. І найголовніше, наша дефолт-система не працює, система, яка відповідає за мислення – воно у нас стереотипне, поверхневе", – пояснила експерт.

Крім мислення, система відповідає за комунікацію з іншими людьми. Щорічно ці навички все більше втрачаються і домовлятися стає важче. Втім, лікар-психотерапевт Олексій Шевцов вважає, що прихильність до онлайн-життя не завжди негативна.

"Є ж кілька секунд реальному житті, поки людина не лізе в телефон. І вона думає: Боже мій, яка ж я нікчема. А потім вона лізе туди, дивиться красиві картинки в Instagram і думає: я хочу бути схожим на них. І начебто, як суїцидальні думки відступають", – пояснив психотерапевт.

Психологи попереджають: надмірне захоплення життям в онлайні наштовхує людей на пошук легкого успіху і нездатність визнавати поразку. Врятуватися можна, скоротивши час перебування у віртуальному світі. Для початку, наприклад, не перевіряти повідомлень по дорозі на роботу і перед сном.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад