Перекушувати шкідливо та інші найпоширеніші міфи про правильне харчування
Сьогодні правильне харчування користується небувалою популярністю. Все більше людей стають фанатами здорового способу життя і відмовляються від шкідливих звичок. Чим популярнішою ця тема стає, тим більше міфів з'являється навколо неї, інформує Ukr.Media.
{reklama}
Найпоширеніші міфи про правильне харчування.
Знежирені молочні продукти дуже корисні
Питання, яке викликає найбільшу кількість сумнівів: чи корисні знежирені молочні продукти? Але наявність в продукті 0% жиру, не більше ніж вдалий маркетинговий хід для залучення покупців. Недолік жиру тягне за собою погіршення смакових якостей продукту.
Жири в організмі необхідні для здійснення безлічі біохімічних процесів. Адже без них починає страждати у першу чергу гормональна система. Людині складніше справлятися із зовнішніми подразниками, і вона може піддатися депресії. В таких умовах організм вимагає солоденького, щоб отримати гормони задоволення і впоратися з поганим настроєм.
Включати в раціон знежирені молочні продукти рекомендується людям з високим рівнем холестерину, гіпертонією. Людям, у яких немає проблем зі здоров'ям краще замінювати висококалорійні продукти на менш жирні. Наприклад, замість 20% сметани брати 15%.
Правильне харчування — це прісно і не смачно
Багато людей вважають, що не солона і не гостра їжа — це не смачно. Люди звикли спотворювати справжній смак продуктів. Але курячі котлети на пару анітрохи не гірші смажених на соняшниковій олії. А замість перцю можна використовувати трави і прянощі.
Перекушувати шкідливо
Перекушувати не шкідливо, якщо враховувати калорійність продуктів. Наприклад, якщо в обід перекусити печивом або цукеркою, то такий перекус не принесе ніякої користі організму і фігурі. А ось від склянки кефіру або йогурту, буде тільки одна користь.
Від бананів поправляються
Банани дійсно дуже калорійні, але є в ньому і наявність корисних речовин. Наприклад, вони є джерелом цинку, заліза, фолієвої кислоти і кальцію, калію. Якщо їсти по одному банану кілька разів на тиждень, ніякої шкоди фігурі не буде.
Не можна їсти після 18.00
Цей міф побутує вже дуже давно і досить успішно. Щоб їжа встигла перетравитися і в шлунку не відбувалася інтоксикація, останнє приймання їжі повинне бути за 3 години до сну. Не їсти після 18.00 рекомендується тим людям, які рано лягають спати і рано встають. А тим людям, у яких біоритми налаштовані на нічний спосіб життя, і вони лягають спати за північ, останнє приймання їжі можливе навіть після 20.00. Головне, не лягати на повний шлунок.
Кава шкідлива для серця
Кава не збільшує рівень холестерину в крові і не викликає порушення серцевого ритму. Це основне джерело антиоксидантів, що допомагає уповільнювати процес старіння. У чорній каві містяться вітаміни і мікроелементи. У допустимих дозах кава покращує реакцію, підвищує фізичну активність, покращує роботу мозку, знижує втому і сонливість.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад