DataLife Engine > новини / Новини України > Не просто молодець. Як правильно хвалити дітей

Не просто молодець. Як правильно хвалити дітей

Не просто молодець. Як правильно хвалити дітей

Як хвалити дитину, щоб підтримати, дати відчуття цінності, не роблячи його залежним від похвали?

На ці питання відповіла дитяча психологиня Світлана Ройз, пише НВ.

{reklama}

1. Важливо пам’ятати, що і нагороди, і покарання з часом знижують мотивацію.

2. Самооцінка не зможе "підвищитися ззовні". Всі наліпки, подарунки, оцінки, похвала, лайки дають тимчасовий ефект. І формують залежність. А у дитини або дорослого так і не з’являється стійкої впевненості у своїх силах, талантах, компетентності. І кожен раз доводиться знову вчитися "привласнювати" собі результат.

3. І нагороди, і покарання з часом знижують мотивацію. Ідеально, звичайно, якщо дія і отриманий результат (задоволення від нього — малюнок, навик, дія, шкільна оцінка кінець кінцем) самі собою стають радістю і "нагородою".

4. Малюки-дошкільнята все ж орієнтовані на отримання винагороди дій. Наліпками, наприклад, підкріплюються їх зусилля. Але нам обов’язково важливо фокусувати увагу і на "внутрішньому результаті".

5. Часто помічала: коли хвалиш людину, кажеш, який же молодець, який розумник і інше, він ніби навмисне намагається спростувати ці слова, немов сумнівається в щирості.

6. Основний принцип — не просто говоримо слова "молодець", "розумник", а фокусуємо увагу на те, що саме хвалимо. Саме це дає відчуття значущості, відчутності зробленого. При цьому, якщо ми відзначаємо цінність, а потім додаємо "але", це знецінює все раніше сказане.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад