DataLife Engine > новини / Новини України / Життя > Успенський піст: коли розпочнеться і що не можна їсти

Успенський піст: коли розпочнеться і що не можна їсти

Успенський піст: коли розпочнеться і що не можна їсти

Успенський піст – один із чотирьох християнських багатоденних постів. Він був встановлений на Константинопольському Соборі у 1166 році на честь церковного свята Успіння Пресвятої Богородиці. Діва Марія все земне життя дотримувалася суворої помірності в їжі, а за три дні до свого відходу на небо перестала вживати їжу й лише пила воду. Тож, покладаючи на себе обмеження Успенського посту, віруючі наслідують cаму Богородицю.

Коли починається піст у 2019 році

{reklama}

На відміну від більшості знакових релігійних дат, Успенський піст не залежить від свята Великодня, тому його дати завжди незмінні.

У 2019 році, як і щороку, віруючі почнуть постувати з 14 серпня – у свято Медового Спаса, який ще називають Маковієм. Закінчуються обмеження в харчуванні 27 серпня – напередодні свята Успіння Пресвятої Богородиці. Вже з 28 серпня можна ласувати стравами із будь-яких продуктів.

Таким чином, Успенський піст є одним із найкоротших серед багатоденних постів – він триває всього лише два тижні. Оскільки на час Успенського посту припадає свято Преображення Господнього, в народі цей піст часто називають Спасівкою або Спасом.

Яким має бути харчування в Успенський піст

Цей піст вважається одним із найбільш суворих. Як і в будь-який інший піст, під забороною залишаються м’ясо і м’ясні страви, яйця, риба, молоко та молочні продукти. Послаблення допускається лише в свято Преображення Господнього (він же Яблучний Спас) 19 серпня, коли можна їсти рибу й випити трішки вина.

Також у більшу частину Успенського посту не можна споживати гарячу, варену їжу з додаванням олії.

Оскільки цей піст припадає на літо, його меню урізноманітнюють численні свіжі овочі, фрукти, ягоди, зелень та гриби. Тому можна сміливо готувати із них салати, а в деякі дні варити, смажити й запікати різноманітні пісні страви.

По понеділках, середах і п’ятницях рекомендується сухоїдіння – можна вживати лише свіжі продукти, які не пройшли термічну обробку. У вівторок і четвер дозволяються гарячі страви без олії, а у суботу та неділю можна вжити їжу з олією, а також вино.



Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад