DataLife Engine > Лідери > «Щодня пробігаю десять кілометрів»

«Щодня пробігаю десять кілометрів»

«Щодня пробігаю десять кілометрів»

51-річний чернівчанин Андрій Кесарев щодня пробігає вісім-десять кілометрів.

– У юному віці я займався спортом, потім трохи закинув, а вже з 1986 року, коли повернувся в спорт, бігаю щодня, – говорить чоловік. – Крім бігу, щодня роблю 1000 стрибків від землі й 200 віджимань. За один захід віджимаюся 51 раз – стільки ж, скільки мені років. Наступного року віджиматимуся за один раз уже 52 рази (сміється, – авт.). Бігаю, як правило, у парку Шевченка. Отож пробігаю півкола й віджимаюся – і далі побіг. І так, аж доки не виконаю всі 200 віджимань. А навесні й влітку ще й катаюся на велосипеді – по кілька десятків кілометрів.

Почуваюся чудово, ніщо мене не турбує, ніколи не хворію. Звичайно, як і всім людям, мені інколи ліньки займатися, але змушую себе. А якщо не потренуюся тиждень, то відчуваю, що мені не вистачає навантаження, почуваюся хворим.

Усім, хто хоче займатися, раджу не лінуватися. Гарна форма – це велика праця, але це ще й здоров’я й хороший настрій.

– За допомогою бігу людський організм перебуває в тонусі, набувають форми всі групи м’язів, покращується кровообіг, усувається стрес, – говорить Лариса ВОЛОШИНА, кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішньої медицини та ендокринології БДМУ. – Так, наприклад, ранковий біг "пробуджує" організм і вводить його в робочий ритм, вечірній – усуває фізичну та інтелектуальну напругу.

Саме оздоровчий біг – найпростіший і доступний для всіх. Він корисний для тих, хто страждає від хронічної втоми, вегето-судинної дистонії, зниження тиску, сприятливо впливає на серцево-судинну, дихальну, нервову системи.

Під час тренувань взимку варто зважати на температуру повітря. Якщо вона нижча, ніж 15 градусів морозу, то дистанцію можна скоротити. А якщо нижча, ніж 20 градусів морозу, краще скасувати тренування. Хоча тренуватися можна й потрібно впродовж усього року.
Леся Токарюк

Кому не можна бігати:

 людям із вродженими та ревматичними вадами серця;
 після інсульту або інфаркту міокарда;
 за високого артеріального тиску, особливо якщо він стійкий до дії ліків;
 у разі хронічних хвороб нирок;
 за важких захворювань та травм опорно-рухового апарату. 

Пам’ятка

 між бігом і помірним прийомом їжі має бути перерва не менше 30 хв.;
 перед бігом слід підготувати організм, зробивши розминку;
 для регулярного бігу варто вибирати місця із чистим повітрям, подалі від загазованих місць і бажано із природним ґрунтом;
 бігати потрібно, витрачаючи якнайменше сил, легко, неквапливо, м’яко;
 навантаження варто збільшувати поступово.



Повернутися назад