DataLife Engine > Новини Чернівців > Справжній чернівчанин по духу. Спогади людей про Миколу Федорука

Справжній чернівчанин по духу. Спогади людей про Миколу Федорука

Справжній чернівчанин по духу. Спогади людей про Миколу Федорука

Фото molbuk.ua

Чернівчани із теплотою згадують багаторічного Чернівецького міського голову Миколу Федорука, із яким сьогодні, 10 травня, попрощалися навіки.

У багатьох є свій спогад та добрі слова про колишнього мера, пише molbuk.ua

{reklama}

Аліна Круглецька багато років очолювала управління соцзахисту міськради. Звільнилася у 2011 році - тоді ж, коли тодішні депутати міськради усунули Миколу Федорука із посади мера. Каже, могла ще працювати, але після того, що сталося, вже особливого бажання не було.


Фото: Максим Козменко

Пригадує, як мужньо зовні та водночас болісно в душі Микола Трохимович пережив цей період.

“Так сталося, що коли знімали Миколу Трохимовича, я нездужала. І ту сесію міськради дивилася по відеотрансляції. Мені настільки було боляче! До цього часу згадую обличчя Миколи Трохимовича, коли він подивився в зал, попрощався і зачинив за собою двері. Він, очевидно, це дуже важко переживав. Велике щастя, що поряд із ним були любляча дружина та справжні друзі....”

Тоді ж багато із знайомих Миколи Федорука, яким він свого часу не раз допомагав, показали своє справжнє обличчя.

“Після того ми з ним і далі багато спілкувалися. Я була його довіреною особою, коли він балотувався в народні депутати, організовувала зустрічі. І було дуже неприємно, коли керівник однієї дуже великої громадської організації (не буду називати прізвища), якого я попросила дозволу влаштувати зустріч із членами організації, категорично відмовив. Пояснив це так: “Ми співпрацюємо із міською радою, там зараз інша політика, тому такої зустрічі не буде”. Мені тоді згадалося, скільки разів Микола Трохимович підтримував цю організацію...

А ще Микола Трохимович розповідав, що після його усунення із посади мера деякі люди, яких він добре знав - і не просто знав, а комусь допомагав, із кимось спілкувався, - переходили на протилежний бік вулиці, щоби з ним не вітатися.

Та все ж таких була меншість. Його підтримувала значна кількість чернівчан. І зараз Чернівці попрощалися із людиною, яка, не будучи чернівчанином за місцем народження, стала справжнім чернівчанином по духу. І надзвичайно багато зробила для нашого міста, громади. Не лише тим, що будував, а й тим, що зберігав цей чернівецький дух. Він жив містом і зробив для нього дуже багато. Тому Чернівці завжди його пам’ятатимуть”, - каже Аліна Круглецька.

Колишній ректор Чернівецького національного університету Степан Мельничук теж має що згадати.

“Я дуже багато співпрацював із Миколою Трохимовичем. Він був людиною державницького масштабу. Розумів роль університету в місті, в Україні. Як тільки міг, допомагав, ніколи не відмовляв, що би я його не просив. Підтримав ідею включення резиденції до спадщини ЮНЕСКО.

Пригадую 600-річчя міста, Чернівці тоді дуже гарно підготувалися. Микола Федорук активно залучив до цього святкування і університет. Ми у мантіях пройшли від резиденції через усю Центральну площу...

Ми разом бували у кількох закордонних поїздках. Спілкуючись ближче, я пересвідчувався, що Микола Трохимович справді був людиною широкомислячою, розумною. Цікавився: “Що ти зараз читаєш, розкажи?” Я відповідав, і він вигукував: “О, добре, я теж це прочитаю!” І записував назву книги.

Був дуже відповідальним у всьому. Толерантний, зручний у спілкуванні. Жаль, що пішов так рано...” - зітхає Степан Мельничук.

Ірина Вишневська понад 20 років працювала у міській раді у відділі комунікацій. Каже, то були дуже щасливі часи.

“У нас була чудова, продуктивна команда. Ми чули одне одного, у тому числі і критику, ділилися ідеями. Безперечно, бували різні моменти, у тому числі і суперечки. Але Микола Трохимович завжди умів визнати помилку і сказати: “Я неправий”.

Разом із тим, був вимогливим. У нас, як у школі, щотижня по понеділках відбувалися наради. Кожен отримував завдання і мав його виконати, а відтак прозвітувати.

Усього того, що запровадив Микола Трохимович, і не згадати. Він відновив Петрівський ярмарок, запровадив традицію щоденного звучання “Марічки” на вежі ратуші. Муніципальна бібліотека, майже єдина в Україні, - теж його ідея. І багато іншого...

Пригадую, як ішов вулицями міста, і до нього завжди підходили люди, хотіли сфотографуватися, розповідали про свої проблеми. Він усім допомагав. Був дуже людяним. І після того, як залишив посаду мера, ми продовжували спілкуватися, вітали одне одного із днем народження, зустрічалися. Безперечно, ця людина залишиться у моєму серці із найкращими спогадами, я вдячна їй за все”, - каже Ірина Вишневська.

Освітянка Тамара Мінченко розповідає:

“Я була директором школи-інтернату. На всі свята Миколая мер приходив і роздавав подаруночки дітям-сиротам. А як шанував мистецтво, артистів! Недаремно із ним прощалися сьогодні у театрі. Бібліотеки, музеї - це все у нас працювало.

Микола Трохимович не мав ніякої партії. Він казав: “Партія - це народ, чернівчани”.

Пригадую, як я, директорка інтернату, мешкала у напівпідвальному приміщенні. І коли до Миколи Трохимовича звернулася із проханням про виділення квартири, мені її надали. Я все запитувала у його заступника: “Може, я би хоч сорочку вишиту меру подарувала?” А він: “Що ви, Тамаро Антонівно! Микола Трохимович ніколи ні в кого нічого не візьме. Він вам допоміг тому, що ви працюєте, що ви громадянка цього міста”. Таки недарма його чотири рази обирали мером міста, а потім - депутатом Верховної ради! Він завжди пам’ятав про Чернівці...”



Екснардеп Максим Бурбак у прощальному слові назвав Миколу Федорука своїм вчителем і також подякував за все.

“Щодня Микола Трохимович ділився зі мною своїми напрацюваннями, думками, ідеями. Він завжди казав: “Усе минає, а Чернівці вічні”. В історії Чернівців ім’я Миколи Трохимовича вже записане золотими літерами. І наш обов’язок - продовжувати розпочате ним, відстоювати інтереси чернівчан. Спи спокійно, мій вчителю!”



Як повідомлялося, Микола Федорук помер 7 травня після важкої хвороби.

Із Миколою Трохимовичем прощалися сьогодні, 10 травня, спочатку у музично-драматичному театрі, потім - біля Ратуші. Опісля траурна процесія рушила до Руського кладовища, де колишнього міського голову поховали. Супроводжували кортеж гучними та тривалими оплесками.

Читайте також: Легенда Чернівців: якими були життя й діяльність Миколи Федорука, який сьогодні пішов з життя

Відновлення традицій, нові ідеї та реконструкції: чим запам’ятався Чернівцям Микола Федорук

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад