DataLife Engine > Новини Чернівців / топ новини > Скандал у БДМУ: звільнили наукового керівника дисертацій, у яких знайшли плагіат

Скандал у БДМУ: звільнили наукового керівника дисертацій, у яких знайшли плагіат

Скандал у БДМУ: звільнили наукового керівника дисертацій, у яких знайшли плагіат


На розгляді у комітеті з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти перебувають 13 скарг щодо наукових робіт. Шість із них стосуються дисертацій, захищених в спеціалізованій вченій раді Д 26.613.02 при Національному університеті охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика. Саме ця спецрада отримала антипремію "Академічна негідність 2024 року".

Перевірка виявила, що науковим керівником трьох з цих шести дисертацій був завідувач однієї з кафедр Буковинського державного медичного університету. Із ним розірваний контракт і він уже звільнений.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, пише molbuk.ua

{reklama}

Також звільнили від виконання обов'язків голову та вченого секретаря цієї спеціалізованої вченої ради.

Експерти Міністерство охорони здоров'я України вивчили документи, надані університетом імені П.Л. Шупика, і встановили, що керівництво спецради системно порушувало вимоги із запобігання академічному плагіату.

Із виявленими фактами звернувся до Міністерство освіти і науки України. Атестаційна колегія їх розглянула і ухвалила одностайне рішення запропонувати керівництву університету імені П.Л. Шупика подати інші кандидатури для призначення голови та вченого секретаря спецради.

Наступний крок – рішення Комітету з питань етики НАЗЯВО.

На його основі звільнений від виконання обов'язків голова спецради Д 26.613.02, члени комісії з попереднього розгляду дисертації, наукові керівники та опоненти дисертацій, в яких виявлені порушення, можуть бути позбавлені права участі у підготовці та/або атестації наукових кадрів на два роки, а автори дисертацій – позбавлені наукового ступеня, як це визначено законодавством.

"Такий підхід застосовуватиметься не лише до спецради Д 26.613.02, але й до всіх інших, зокрема, створених при закладах вищої медичної освіти, стосовно яких Комітет з питань етики НАЗЯВО проводить перевірку щодо наявності фактів академічного плагіату.

Академічна доброчесність — це основа якісної освіти. Чесний, прозорий і відповідальний підхід до навчання гарантує, що майбутні лікарі отримають реальні знання, а не просто дипломи.

Академічна доброчесність — це не формальність, а запорука довіри до медицини, адже здоров’я людей залежить від компетентності тих, хто їх лікує", - зазначив Віктор Ляшко.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад